adam nasıl çiftlik kurmuşsa hala ürünleri o etiketle satılıyor.
seçim öncesi top kek, yerel seçim öncesi tanzim yerleri kuranlara dert olmaması ilginç gerçekten!
devamını gör...
atatürk işi gücü bırakıp çiftlik işine girmemiş, mayışlı memur hayatını bırakıp ülke kurma ve bunu kalıcı hale getirme işine girmiştir. çiftlik de bunlardan biridir evet.
devamını gör...
paranoya, aslında ruhumuzun normal halidir. gün içinde motor bir refleks gibi kendimizi rahatlatacak onlarca done bularak yaşamaya çalışırız. özellikle atatürk gibi büyük bir liderseniz, kendinizi rahatlatabilmek için daha fazla doneye ihtiyacınız olabiliyor. gazi paşa da kendisine ve ülkesine başkent ettiği çorak kenti kilometrelerce uzaklıkta büyük bir orman oluşturarak hobi bulmuştur. ankara'yı bilen bilir, yenimahhale'den etimesgut'a kadar büyüklükte, içinde çok güzel binaların olduğu harika bir ormanımız vardı bir zamanlar. gazi paşa bu ağaçları bazen kovayla elleriyle sulamıştır. sonradan bu ağaçlar kesildi ve almanya'dan bin euroya ağaçlar getirildi. penguen dergisine göre o ağaçlar kıroydu. fakat gelen alman ağaçlar öyle miydi?

cumhuriyetimizin kurucusunun en büyük emek değerinin üzerinde bugün bir korku filmi kütlesi var. ayıptır, zulümdür, cinayettir. fakat bunda suç sadece iktidarda ve iktidar yanlılarında değildir. kemalistlerimiz, gazi paşayı sadece bir kisve ve put gibi alıp yutarsa, özü hiç anlamayıp, siz bu güzel vatana nasıl kıydınız diye gerektiğince ciğeri yanıp bağırmazssa, daha çok tarih katledilir ve katlediliyor da.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar