4 kelime ile yazılmış "şiir". tamam yetenek özürlü olabilirsin, kimse anasının karnında şair doğmuyor; ama be kardeşim sen koskoca bir ulusun destansı bir tarihini nasıl böyle basite indirgersin, nasıl genç dimağları köreltirsin.
tamam atatürk'e bazı üstün, önemli özellikler yüklemek istiyorsun; eyvallah. ama kurtuluş savaşı bu şiiri ezberleyen çocukların dedeleri, neneleri tarafından da kazanıldı. onlara bunu unutturamazsın!!

bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.
devamını gör...
genellikle ulusalcıların altımızdaki binlerce kefensiz yatanı unutup , bu büyük zaferi bir kişiye mâl ettiklerinin destansı türküsü.
devamını gör...
türkiyede http://meb.in halka attığı büyük bir kazığın çocukluk hatırasıdır.namuslu biri 6 yaşında çocuğa beyin yıkama yapar mı.hasta ettiniz milleti yeter artık. sovyetlerde bu kadar beyin yıkamazlardı.bu çağda kimse tek adama tapmaz ama bizim çağdaş ,modern zevat hala kuzey kore uygulamalarını savunuyor.yazık
devamını gör...
atatürk cumhuriyet rejiminin kurucusu ve aynı zamanda halk kahramanıdır. kendisiyle ilgili ifadeleri irdelerken onu yaşamış bir birey olarak ele aldığımız kadar halk kahramanı yönünüde dikkate almak gerek. ingiliz milleti varlığıyla ilgili somut bir delil olmayan kral arthuru hala yüceltir. bu tür ifadeleri hor görmek ve dalga konusu yapmak bana yanlış geliyor.
devamını gör...
zoraki halk kahramanı. tanımayanı hapse atan.hayatını karartan zorla islama aykırı heykel önü duruş yaptırtan rejimin kahramanı.roma imparatorluğunda imparator heykeline tapmayan hristiyanlar çarmıha gerilir,yakılır ,aslana atılırdı,bazılarının ne güzel günlerdi onlar dediğini adeta duyuyorum. mesele 75 yıl önce ölen şahıs değil onu kullanarak din düşmanlığı yapanlar. hakaret etmeyiz ölmüş adama,ama kimse bize zorla halk kahramanı vermesin
devamını gör...
tek başına mı yendi acaba diye merak uyandıran soru. bu vatan uğruna savaşanlar, canını feda edenler nedne bu kadar ilgi görmüyor? yahut atatürk kimseden akıl almadı mı, her stratejiyi kendi mi belirledi, uyguladı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar