ateist

din-i islamın emir ve yasaklarının uygulanmasına karışmadıkça ya da yaşadığı bölgenin islama açılmasına karşı çıkmadıkça öldürülmesi gerekmeyen kişidir.
devamını gör...
bazı istisnaları dışında çoğu farklı olayım hevesinde olan topluluk.en ufak bir bilimsel tartışmaya girdiğinizde çuvalladıklarını görmek mümkündür. ateistlerin iyisi ve çürükleri ancak okumakla ayırt edilebiliyor.
devamını gör...
insanın kendi tercihidir zarttur zurttur gibi safsatalara inanmamakla beraber bu konuda bazılarına gerizekalı,ahmak yaftasını yapıstıramayacagım guruh..

bir insan icin Allah'a inanmak ne kadar kolay ise inanmamak'da o kadar kolaydır.gercekci insanlar icin bu cok daha kolaydır.bundan seneler once yasanmıs olayları sanki gozumuz ile gormus gibi evet oldu diyoruz,inanıyoruz ve gerektirdiklerini yapıyoruz.cunku iman http://ediyoruz.ve iman'da sorguya yer yoktur.bazı seyleri tartısamazsınız,yargılamayazsınız.sadece iman eder ve mutlu olursunuz..

ama diger taraftan ateist olan kisi tarafından bakacak olursakda her zaman bir suphe vardır.hicbir zaman emin olamayız,olayların olduguna,kisilerin yasadıgına,o duydugumuz bildigimiz sozlerin soylendigine emin olamayız.gercek budur.gercekci bakıs acısı budur.insan gormedigi seye inanmaz.bu olay bu kadar basittir.ama kacırdıkları kucuk bir sey var,iman etmek zaten boyle bisey degildir.illa gozle gorup,olaylara ve kisilere tanık olup haa tamam varmıs boyle bisey degildir olay.

iman ediyorsun,gormedigin,yasamadıgın bir seye inanıhttp://yorsun.ve bunun sonunda mukafatlandırlacagına kendini inandırıp mutlu oluyorsun.bu durumdaki iman da ne kadar saglıklıdır ne kadar guvenilirdir sorgulamak lazım tabi.

konuyu biraz dagıttım ordan burdan bahsettim farkındayım en basında bahsettigim ayrıma gelmek istiyorum.yani dusunup,okuyp,sorgulayıp ateist olanlar ve sırf farklı olmak icin,modern yasama uyum saglamak icin ateist olanlar..yani gerizekalılar.budalalar.bu tip insanlar icin diyebilecegimiz,edebilecegimiz bir suru hakaret var lakin ben bunları yapmaktan yana degilim,cunku bunlarda zaten beyin denen organ yok varsa da calısmıyor en azından duzgun calısmıyor ne anlatırsan ne soylersen anlamayacaktır,bosuna gidecektir tum soylediklerin,anlattıkların..bırakın onlarda oyle yasasın,bırakınız yapsınlar,bırakınız inanmasınlar.

en nihayetinde ;

(bkz: lekum dinikum veliye din)
devamını gör...
ateistler sanıldığı gibi Allah'ın var olmadığına inanan kişiler değillerdir. onlar Allah'ın var olduğuna inanmazlar. düşüncenin temelinde yadsıma yatar. bir inanç sistemi olarak ele alınamaz.
devamını gör...
sözlükte saygı duyulmasını beklediğim (evet çok ironik oldu) entry'leri yanlış olsa dahi, hoşgörü ve sabır ile cevap verilmesi, bu sebeple belki de doğru yola sevk edilmesini beklediğim insan güruhudur. ayrıca;

(bkz:kafirun suresi)

devamını gör...
tek sorunları kendilerini dinleyememeleri.bir insan Allah ı arıyacaksa önce kalbinde aramalı,çünkü Allah kalplerdedir.kalbinde bulamayan insana ''bak şu kuşa bak şu gezegene düzen'' filan lafları balondur sadece.adam burnunun önünü göremiyor be dostum.
devamını gör...
inançsız olup olmaması umursanmaması gereken kişi. ister inanır ister inanmaz. islamiyet'te zorlama yoktur. biz doğru yolu ona gösteririz, inanıp inanmamak ona kalmıştır.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar