ateizmi 50 saniyede çökertmek

arkadaşın fazla yokmuş herhal, yoksa ateizmin içinden geçermiş.

devamını gör...
vakit israfı. ateizm diye bir şey yok diye düşünüp çürütebilirsin. 15 salise falan sürüyor. ne kafamı yoracağım küfürde inat edene.
devamını gör...
şuna eminim ki ortalama bir ateist bu anlatılanları hayatı boyunca bir kaç milyon kez işitir ama istisnalar hariç hiçbiri imana gelmez.

belki de artık taktik değiştirmenin vakti gelmiştir. ne diyor mevlana; yeni şeyler söylemek lazım.
devamını gör...
adamın kendisi bile islam'ı yanlış tanıyor her halde adam bizim gök yüzünden düştüğümüzü tanrının bizi mikro dalga fırında tek tek süsleyerek müdahale ederek yarattığına gönülden inanıyor bu tip herifler bilimin yüzeyselini alır detaya girmeden kafasına göre uyarlar atomun şuuru yok Allah şuurunu verdi diyor anladım abi bak inanıyorum şu an inandım ah az kaldı ve artık inandım bak inandım elime bak evet gönülden inanıyorum.
devamını gör...
uçakta şiddetli bir türbülansa bakar. ölüm korkusu başlayınca gelsin tekbirler.
devamını gör...
kahire'nin ünlü din alimlerinden biri bağdat'ın en büyük camilerinden birinde hutbeye çıkar.

ey cemaat şimdi size Allah c.c valığının kanıtı olarak 9999 delil sunacağım der.

o esnada cemaaten biri kalkar ve camii terk eder.

daha sonra camii terk edenin behlül-ü dâne oluğu anlaşılır ve sorulur.

ey behlül neden hocayı dinlemedin. bak Allah c.c. varlığının 9999 delilini sundu bize.

behlül-ü dâne;

onun Allah'ın varlığı hakkında 9999 şüphesi varmış. benim hiç bir şüphem yok der. o yüzden dinleme ihtiyaç duymadım.

anadoluda buna kocakarı imanı diyorlar....
devamını gör...
ateizmi çökertmek imkansızdır. çünkü Allah, kendisi'ne inanmama özgürlüğünü, seçimini yaratmıştır. son kertede, dünyanın gerçekliği, iman noktasında imtihan yeri olmasıdır. bu yaratılış amacı, o'nun istenci ve iradesiyledir.

bu zamanda iman'ın, ilk zamanlardaki gibi zor bir edim olduğunu düşünüyorum. her türlü iman dışı ve düşmanı fikirlerle, başka inanışlarla iman kuşatılmış durumda. dahası, hemen hepsi güçlü bir konumda. onlarla başetmek için çok çabalamak gerekir. bu yüzden bilimsiz, felsefesiz ve hatta sanatsız bir müslümanlık davası zordur. bu iş sadece politikayla olmaz. sadece onbirinci yüzyıl algı dünyasına göre akıl yürütmelerle olmaz. iman, nefes nefese bir koşudur. son nefesle çabaların sonlanır ancak.

iş bu haldeyken uydurulmuş din, indirilmiş din, tarikat- x cemaati kapışmaları ne kadar da gülünç ve trajiktir! iman'ın temel mesele olduğu bir zamanda iman beğenmeyen zavallı müslümanlar!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar