atilla mayda

ismi söylenirken gülümseten, kendisi de güler yüzlü* trt vurmalı çalgılar üstadı , saz sanatçısı. dün * vefat etmiş . alah rahmet eylesin .

trt'nin açıklaması ;
''trt ailesinin unutulmaz isimlerinden, vurmalı sazlar üstadı, orkestraların renkli siması attila mayda, 24 mart 2019 pazar günü aramızdan ayrıldı. 1936 yılında izmir - ödemiş'te dünyaya gelen attila mayda, 1963'te trt ankara radyosu'nda ritm sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştı. komşuların radyo dinlemek için birbirlerinin evinde toplandığı radyonun altın çağında, türkiye'deki sayısız eve sazıyla konuk olan atilla mayda, sanatıyla olduğu kadar şahsiyetiyle de son derece seçkin bir beyefendiydi. bir radyo geleneği olarak şef, solistler ve saz sanatçıları dinleyicilere sırayla takdim edilirken, attila mayda'nın isminin bir assolist edasıyla en son anons edilmesi tatlı bir adet olmuş, bu da sanatçının ismini hafızalara unutulmayacak biçimde kazımıştı.

bir trt emekçisi olarak hayatını çalıştığı kuruma adayan atilla mayda, yurtdışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. thm ve tsm müdürlüklerinde geçen uzun yılların ardından 2001'de emekliye ayrıldı. bir süredir rahatsız olan atilla mayda'nın vefat haberi, tüm trt ailesini derinden üzmüştür. büyük ustaya Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine sabır dileriz''

ve atilla mayda , haydaaa atilla mayda .
şurada da kısa bir görüntüsü var ;
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar