bankamatik sırası kalabalık olduğunda işini hızlıca halletmeye çalışıp stres yapan insanın bünyesinde açığa çıkarttığı istem dışı hareket. atm cihazı beklettikçe makineden uzaklaşıp ekranı arkadakilere gösterme, atm makinesine ellerini dayayıp 4 parmağını makineye vurup söylenme şekillerinde tavırlarla suçlunun kendisi değil atm cihazı olduğu belli edilmeye çalışılır...
devamını gör...
kuyruktan gelen oflama sesleri neticesinde vuku bulan eylem. bankamatiklerden para cekme haricinde her turlu islemi ekleyen bankalar neticesinde online hesap kullanmayan halkimizda olusan cekinme duygusu.
devamını gör...
parmağın oyalandığına dalalettir. yoksa makine de sorun yok. tabi lan, "ulan çeksem mii çekmesem mi" süreci orası o asıl. başka işlemlerle oyalanma evresi.

çok fesadım dimi ? aynen.
devamını gör...
benim "kardeşim işimizi halletmeye çalışıyoruz. ne diye dibimize kadar giriyorsun" anlamında uyguladığım tıkırdatmadır.
meğersem başka anlamlara da geliyormuş.
neyse zaten pandemi sürecinde atm'ye mümkün olduğunca az gidip, az dokunmaya çalışıyorum.
devamını gör...
asansör beklerken yanında biri beklemeye başlayınca kıyıda köşede ne kadar inşaat yapımına dair dökülen sıva varsa hepsini tespit etmeye çalışmak gibi garip bir durumdur. atm'de bu parmak tıngırdatmadan daha trajik olanı, ne yapacağını bilmediğini arkada sizi dikizleyen sıradaki kişiye çaktırmanak olsa gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar