audi rs6 avant

audi' nin station wagon tipi modelinde aşmış serisidir. ayrıca insanlardaki station wagon hantal algısı görünümünü de bir çırpıda yıkmıştır. çünkü bu araç, normal station wagonlar gibi değildir, bu araç, bambaşka bir şeydir.

ilk üretimini 2002 yılında başlatan audi, şu anda da farklı model ve makyajlarla seriye devam etmektedir. özellikle, ilk üretimi 2013 yılında başlanan c7 tipi kasa kodlu serisinde dış görünümü ve harika iç tasarımıyla dikkatleri iyiden iyiye üzerine çekmeyi başarmış audi rs6 avant' ın geçmiş dönem arabalarına bir göz atalım.

ilk seri bahsettiğimiz gibi 2002 yılında üretimi başlayıp 2006 yılında son buldu. bu araçlara ayrıca 4.2 biturbo v8 motorlu, 560 nm/tork çekiş ve 450 beygirlik bir güç yüklendi. araç 0-100' ü ise sadece 4.9 gibi bir süre içerisinde tamamlıyordu.

aracın bir yeni varyasyonunun üretimine ise 2008 yılında başlandı. 4f ve c6 kasa kodlu bu araçlarda, bir önceki kasa koduna göre önemli değişiklikler oluşturulmuştu. aracın dış görünüşü, her ne kadar oval bir yapıya sahip olsa da, bir önceki modeline göre daha atletik ve sportif bir ruha bürünmüştü. yine aynı araca, bir önceki serisine nazaran daha güçlü performans eklenmişti. audi ve doğal olarak vag grubunun geliştirip kullandığı tfsi (turbo fuel stratified ınjection) motor tipi, bu araçlarda kullanılmaya başlanmıştı.
5.0 litre hacme sahip v10 motor, 650 nm/tork ve akabinde 580 beygirlik bir güç üretebiliyordu. bu değerler ayrıca araca 0-100' ü sadece 4.6 saniyede kat edebilmesini sağlıyordu.

audi' nin piyasaya en son sürdüğü c7 kasa kodlu rs6' nın ise üretimine 2013 yılında başlamış olup hala devam etmektedir. ben de dahil birçok araba meraklısının gözlerinin üzerinden alamamasına sebep olan bu muhteşem kasa, inanılmaz derecede sert ve asi yapıya, ve bir station wagona fazlaca yarışçı ruh addedebilecek bir görünüme sahip.
aracın c7 serisinde ilk üretimi olan 2013 modelindeki performans verileri ise bu görünümü destekler nitelikte.
4.0 tfsi motorun tamı tamına 700 nm/tork çekişi ve 560 beygir değerindeki gücü, 0-100' ünü 3.9 saniyede tamamlamakta. bu anlamda ise gerçekten fazlaca derin düşüncelere yol açmakta*.
audi, rs6 avant c7 modelinin fazlaca rağbet görmesinden olsa gerek, serinin bir 'motor' modifikasyonlu halini piyasaya sürdü.
2015 yılında başlanan ''performance'' ibareli yeni serisi, diğeriyle tork değerleri sabit olmak üzere üstüne sadece 45 beygir eklenerek 605 beygir haline getirildi ve 0-100 değeri ise 2 salise daha gelişerek 3.7 saniye haline geldi.
devamını gör...
ne yaparsa yapsın "m5" in yanında hep "kaliteli vosvagen" olarak anılacak taşıt.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar