avcılık

bazıları için inanılmaz zevkli. tabi istanbul gibi büyük şehirlerde değil.

mevsiminde helaldir. * Kış, kar, dağlar... off...

Kolay iş de değildir. o hayvan gördüklerin ne kadar uyanık. * bu sene geçti, önümüzdeki senelerde mutlaka memlekete gidip av yapacağım.
devamını gör...
her türk erkeğinin içindedir. bazılarında derindedir biraz kurcalamak gerekir çıkarmak için.

eleştirmesi keyiflidir.adama entelim hayvanlara doğaya değer veriyorum havası katar. hayatında kedi sevmemiş insanlar avcılara hayvanları öldürdükleri için kızarlar, söverler, ulan vejeteryanmısın (ki öyle birşeyde tıbben mumkun değil tüm vejeteryanlar yalancıdır) senin yediğin et ağaçtamı bitiyor.

birde bilmeden konuşanlar varki kafalarında şöyle bir avcılık var. 5 tane erol taş ortada sağa sola koşturan ama tüfeklerden kaçamayan bir ceylan yavrusu avcılar nihaha diyerekten ateş ediyor. sonra hayvan düşüyor adamlarda zevkle hayvanın boğazını ısırıp çiğ çiğ yiyor.
devamını gör...
ilk başlarda insanların yaşamını sürdürebilmesi için ortaya çıkmış faaliyet iken daha sonra türklerde bir spor haline gelmiştir.
kuş avları, geyik, ayı ve tavşan benzeri hayvanlar avlanır.
devamını gör...
babamın yeni sardırdığı hobi. internetten av feneri aldım evde milletin gözüne tutuyor. bizi kör ediyorsa tavşanı da eder diye. güleyim mi ağlayım mı.
devamını gör...
ülkemizde belirli dönemlerde yapılabilen ve her hayvanın belirli bir kotayla avlanabildiği spor türü. bu kota hayvanların sayısına göre her yıl tekrar belirlenir ve türün neslini tehdit etmeyecek düzeyde sadece erkek hayvanların avlanılmasına izin verilir. bunun yanı sıra üreme dönemlerinde av yapılması kesinlikle yasaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar