avrupa yakası

#sinema/tv 

ilk 2 sezonda adeta döktürmüşŸ ama bana göre artık tadı kaçmışŸ olan dizi. bu sene bu diziye son vermeli gülse birsel, kendisinden yiyor farkında değŸil...
devamını gör...
kelime dagarcığımıza "oha falan oldum" ve "terledim hağ" ı kazandırmış müthiş dizi.
devamını gör...
çalık grubuna hiç yakışmayan bir yapım. hem dilimize hemde ahlakımıza zararı olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
dursun karakterinin girmesi ile izlemeyi biraktigim diziye tekrar baslamisimdir,o da olmasa bakilmamasi gerekendir bana gore.
devamını gör...
gelmiş geçmiş en komik ve en başarılı bulduğum türk dizisidir..burhan altıntop ve laz dursun için izlenmeye değer.
devamını gör...
bayan dizi. baymasının en büyük sebebi 2 saate yaklaşan süresidir. izin vermiyorlar ki şöyle amerikan dizileri gibi 45 dk olsun diziler. adam gibi olsun ama. kolay mı o kadar dakikayı doldurmak her hafta çekim yapmak.
devamını gör...
bayıyorsa izleme kardeşim kapa televizyonu zorla izleten mi var .. bayılıyorum ayriyeten. tabi how ı met your mother gibi 20 dakika olsa daha bir bayılacağımız dizi.
devamını gör...
beş saat yayınlasalar bıkıp usanmadam izleyeceğim dizidir. izlemişliğimde vardır. sıcak yaz günlerinde, ilk önce atv türkiye kanalında izlerdim, o bittiği anda da bu sefer atv avrupa kanalında başlar dı. alın size dört saat bıkmadan avrupa yakası izleyen ruh hastası sözlük yazarı...bir de, artık baymaya başladı diyen yazarlarada bir çift lafım var. sana zorlamı izletiyolar be mayk. kumanda ninenin elindemi yoksa, değiştirmiyormu kanalı. lafımdan alınmasın kimse. ben lafımı ortaya gorum beğenen alır, beğenmeyen bırakır gaçar...
devamını gör...
son sezondan itibaren gülse birsel in silah zoruyla senaryosunu yazdığı düşünülen dizi.esprilerin azaldığı ve dizinin oyunculuklar sayesinde götürüldüğü gözlenen yapım.sertaç ve volkan karekterine taklit yetenekleri doğrultusunda daha çok rol verilmesi temennimizdir.
devamını gör...
ata demirerin kıbrıs sivesiyle farklı bir role büründügü son bölümüyle ata demirer'e + 10 puan deger katmış dizidir
devamını gör...
önce güzel bir komedi dizisi iken uçuk karakterlerle doldu. diziden ana karakterler ayrıldıkça, gerçek hayatta çok karşımıza çıkmayacak, görsen deli diyeceğin veya eşşek sudan gelinceye kadar döveceğin uç tiplerle doldurdular yerlerini. bence de fazla uzatmadan final yapmasında fayda var.
devamını gör...
güldüğüm tek dizi.
haftada bir izlemezsem krize giriyorum.
bende adeta bağımlılık yaptı.
devamını gör...
her oyuncusunu alın bir dizi çekersiniz.ayrı bir zenginliktir.demem o dizi bir kişi üzerine dayandırılmıyor.bir oyuncu gitse bile yerine gelen kişi eskisini unutturabiliyor.örnek mi isterseniz alın size (bkz: gaffur)* .oynadığı zaman herkesin konuştuğu kişiyken diziden çıktığında kimsenin aklına bile gelmiyor.
neden?
çünkü yeni oyuncular rollerini süper oynuyor. gülse birsel senaryoyu gerçekten çok iyi yazıyor.kendisine selam ederim.her türlü role açık olduğumu da belirtir selam ederim kendisine.. *
devamını gör...
bugunkü bölümü veda niteliği taşıdığından bolümdeki tum oyunculara şarkı söylettirip sona doğru ilerlemektedir.
devamını gör...
yine bugünkü bölümünde fransız ihtilalini gayet güzel uyarlayan, bitince özleyeceğim dizi. *
devamını gör...
bu akşam 190. bölümüyle ekranlara veda edecek dizidir. son bolümünde, emel sayın, cem yılmaz, melis birkan , tamer karadağlı ve cem davran oynamıştır.
devamını gör...
son bölümde cem yılmaz, emel sayın, tamer karadağlı, cem davran ve melis birkan gibi ünlülerle veda edecek dizi. reklamını görünce gözlerim yaşarmadı değil. dile kolay lan! tam 6 yıl.
devamını gör...
bir başarı hikayesi..

güzel şeyler uzun sürmeli mantığıyla ve sağolsun reklamlarıyla çarşamba akşamlarımıza el koyan ve onu bir cümbüşe çeviren; nispeten aklı başında karakterlerle başlayıp zaman geçtikçe karikatürize karakterlerle dolan ama herşeye rağmen gönlümüzde taht kuran; 7den 70e herkesin sevgilisi olabilmeyi başarmış... galiba ağlayacağım (?)

kutluyorum ama önce gülse birseli daha sonra, karakterleri birer alameti farikaya çeviren oyuncuları, yönetmeni ekibi çaycı abiyi/ablayı emeği geçen herkesi..

biz sizi her halinizle sevdik.. ama final halinizle değil!

berbat bir sondu.. gülse birsel bu dizi böyle mi biterdi yaa denilesi bir son olmuş!

neyse vatana millete hayırlı olsun..
devamını gör...
final bölümünde burhan altıntop'un korsan dvd'sini cem yılmaz'a imzalatmak istemesi ile güldürmüş dizi.
devamını gör...
final bölümü tam bir hayal kırıklığı olan dizidir.konuları bağlamak için resmen kasmışlar. cem yılmaz a bile tek mantıklı espri yazılmamış.
devamını gör...
ne kadar meczup karakter varsa hemen hepsine Allahın yüce isimlerini veren ahlak ve din yoksunu bir dizi.alaha hamdolsunki bitti.
devamını gör...
final bölümü için;

evlenmeden önce kadının hamile kalabilitesinin gözümüze gözümüze sokularak normalitesinin arttırılmaya çalışılması,

burhan'ın sınıfsal nedenleri bir türlü aşıp beyaz türk olma yolunda ilerleyememesi

...

(bkz: tv dizileriyle gelen dejenerasyon)
devamını gör...
hele son 1,5 saatinde oyuncuların resmen gönülsüz oynadığı dizidir. finalde o kadar saçmaladılar ki az kalsın dursun'la yaprak da çıkmaya başlayacak sandım.
devamını gör...
popüler kültürü eleştirmek maksatlı yola çıkmışken popüler kültürün bir öğesi olmuş dizi.
devamını gör...
inşallah yapımcılar kararını değiştirirde bu güzel diziyi tekrar izleme fırsatı yakalarız.
devamını gör...
adına yakışmayan bir bölümdü gerçekten. hatta sıradan bir bölüm bile final bölümünden daha eğlenceliydi. o nasıl anlayıştır ki her bölümde ata demirer in eline mikrofon verip şarkı söylettirmek? düşünün bir dizinin içinde dört tane şarkı geçiyor. emel sayın iki tane söyledi, bir tane ata demirer, birde daha önce dinlemediğim bir şarkı. nerden bakarsanız bakın 15 dakikam şarkı dinlemekle geçti. dizide tek güldüğüm yer ise cem yılmaz ve burhan arasındaki dialoglardı. ''eee ne duruyorsun, espri yapmayacak mısın?'' diyaloğu gerçekten çok güzeldi. cem yılmaz bir nebze mesaj vermişti bazı kesimlere. ''beni espri maknası olarak değilde, artık normal bir birey olarak görün'' diyordu. dizide ilginç bir kısım ise volkan karakteri kardeşi aslı nın gayri meşru ilişkiden hamile olduğunu duyuyor ve hiçbir tepki vermiyordu. acaba nişantaşı insanları bu kadar objektif mi? aynı olay anadoluda olsa eminimki silahlar konuşurdu. buda tabi işin ayrıntısı, nereye çekersen çek misali...gel gelelim diziyi izleme sebeplerimden birisi olan burhan altıntop a. burhan altıntop u bu kadar sevmem; esprilerinden ziyade dizide kendime en yakın bulmamdandır. gerçekten bazı özelliklerimiz çok benziyordu. doğru dürüst yaşanmayan ilişikler, düşük sosyal yaşam, kendini tam olarak tanıyamama, hafif bir eziklik vs.... ama hiç unutmayacağım bir burhan repliği varki ne zaman hatırlasam gülüyorum. şöyleydi sanırım; '' ne gülüyon lan köylü çocuğu''...
dizinin bir diğer bomba karakteri ise laz dursun du. efendim o nasıl bir zeki duruş, o nasıl espriler, bu adam okusaydı eminimki atom mühendisi olurdu. tam olarak doyamadık ama umarım başka bir karakterde tekrar izleyebiliriz. bir de şöyle bir durum var; bu kadar güzel karakterleri bir arada tekrar izleyebilirmiyiz o ayrı mesele...
avrupa yakası bir efsane artık gözümde. volkan, burhan, aslı, gaffur, cem, yaprak, fatoş, şesu, bülent ve karısı, tahsin amca ve ifot, gerizekalı makbile, tanrverdi, osman dilber hala, şahika, sacit, izzet, sertaç, taceddin, kapıcı ve ailesi, kubilay, selin ve sayamadıklarım hepsi bir başka yer edindi gönlümde. aramızda olmasada sevgili gazanfer özcan. sanki bizden biriydi. nişantaşı hayatı değilde anadolu hayatını yansıtıyodu. mekanın cennet olsun büyük usta.
evet acısı ile tatlısı ile son yıllarıma damgasını vurmuş bir tutkunun sonuydu bu satırlar. belkide flash bir haberle dizinin tekrar başlayacağını öğrenebiliriz. gariplikler ülkesinde herşeye hazırlıklı olmak lazım değil mi?. bir bakmışsın gelecek sezon yine bizimle olur. ama şunu unutmamak gerekir. gençliğimin en hareketli yılarında başlayan bu dizi gençliğimin sonbaharında bitiverdi aniden. hayatta böyledir işte. bir bakmışsın herşey bitivermiş. geride kalanları düşünmeye kalksan en fazla beş dakika sürer. aslında üzüntüm giden diziye değil boşa geçmiş 6 yılımadır. ona üzülmüşüm ben. dizi ile beraber biten anılarımmış beni hüzünlendiren...
devamını gör...
bazen yersiz gülme efektleriyle (bkz: pavlov un köpeği)misali gülmeye şartlandırılmak istensede yaprak dökümüne karşı bi alternatifti.bitti.burulduk.
devamını gör...
hemen her repligin ardindan yersiz gülme efekti duyulan, bence 2 yildir sürüklenerek devam ettirilen dizi. 10 yil bile sürebilirdi. belli basli bir senaryosu yoktu cünkü. sonucta karakterlerden sikilinca yeni bir karakter sürüyorsu oyuna. onun canlandirdigi kisilik bir süre diziyi güncel kiliyor. örnek: gaffur
devamını gör...
ilk sezondan sonra sevgili değiş tokuşu yapma rekoru kırılmıştır.

aslı:cem-osman-cem.
yaprak:volkan-kubilay-volkan.
selin:kubilay-volkan.
volkan:selin-yaprak-selin-şahika.
devamını gör...
gaffurun olduğu sene dışında her sene izlenebilen dizi.6 sezondan sonra bitti..
devamını gör...
tam tadinda bitiren, ortaya cikardigi karakterleriyle hayatimiza unutulmaz bir renk katan gulse birsel dizisi. kendisinden yeni tatlar bekliyoruz. arayi uzatmasin diyoruz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar