sizler de 'yahu keşke bir tanıma 10 artı verme hakkımız olaydı da bu tanıma vereydim!' dediğiniz tanımların numaralarnı taşıyabilirsiniz..

şahsen; her gün cogito sözlük'teki yüzlerce tanımı okuyorum.. okuduğum her tanımı mutlaka oy vererek taçlandırıyorum.. artı yahut eksi olması önemli değil, tanımı yazan reaksiyonu hissetsin yeter ki..

lakin bazen öyle tanımlar oluyor ki benden başkaları da görsün istiyorum, elbette pekçok kişi okuyordur fakat ince zekanın ürünü olan, edebi tesir dozajı olan, sağlam mizah içeren yahut derin gözleme dayalı tanımlar daha bir vurucu oluyor ve paylaşma arzusu doğuruyor..

elbette her tanım bir emeğin, bir bilginin, bir birikimin neticesidir.. hele ki cogito sözlük'te genelin sözlüğün hassasiyetlerine dikkat ettiğini de görüyoruz.. fakat bazı tanımların itina, gözlem yahut fikirsel açıdan daha bir göze çarptığını söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum.. her tanım değerlidir, eyvallah..

öte yandan; yalnızca benim fikirlerime uyan tanımları değil, belki muhalif olduğum fikirleri içeren tanımları da paylaşabilirim.. nitekim cogito sözlük misyon olarak tek sesliliği değil çok sesliliği, her türlü fikrin özgürce beyan edilmesini gaye edinmiş bir düşünce platformudur..

hal böyle olunca; herhangi bir mevzuya dair fikrini edep ve ahlak dahilinde, kendi değerlerince, kendi bakış açısıyla düzgün ve detyalı biçimde beyan eden kimselerin tanımlarını paylaşmamak asıl büyük haksızlık olacaktır..

bırakınız fikir beyan etmeyi, beyan edilen fikre reaksiyon olarak oy vermeyi bile ihmal edenlerin mevcudiyetine nazaran elbette beyan eden bir adım öndedir..

hele ki sözlük yöneticisi olarak üzerime ister istemez yapışan objektif ve adil olma zorunluluğunu asla es geçemem..

dilerim bu başlık bundan sonra hepimizin paylaşımları ile ağırlıklı olarak günlük fakat bazen de genel manada cogito sözlük fikir panoraması olarak işlev görür..

hayırlısı olsun, saygılar..

devamını gör...
#133341

hanif mucahid'den..

türk kızı-rus kızı mukayesesini ele almış ama eksikleri var.. sadece itü, ekşi yahut uludağ gibi sözlüklerde değil, sözde islami bir takım sözlüklerde de yapılıyor maalesef.. hem de ateist dallamalar tarafından değil riyakar müslümanlar tarafından..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar