bunu söyleyen şu zamanda hemde yunanistanda türkiye ile kavganın büyük kızıştığı bir zamanda yunan rahip papanikolaou​ oldu.

şimdi bir eleştiri yapıyorum hemen, biz de böyle bir şey söylense o adamı dinden çıkarırlar. neyse belki rahibi de dinden aforoz ederler bilmiyorum ancak etmeyeceklerini düşünüyorum. yenişafak gazatesi bunu haber olarak duyurmuş. ancak hiç düşünmemiş ulan adam kendi ülkesinde böyle özgürce konuşuyor bizde konuşulsa ne olur.

devamını gör...
rahibin hatası olduğunu düşündüğüm durumdur. ayasofyayı Allah korudu da diğer tarihi dokulara restorasyon adı altındaki belleme işini ayasofyaya yapmadık.

restorasyon işinde nasıl bu kadar kotuyuz anlamıyorum. şu tarihi eserler bir avrupa ulkesinde olsa bizimkinden 3-5 kat daha iyi pazarlarlar. şiledeki eski adiyla ocakli ada kalesi, yeni adıyla sunger bob kalesi nasil katledildiyse kimsenin gıkı çıkmadı arkadaş. bursa iznikteki ayasofya camiisine kapi olarak cam koymalarına da kimse bir şey demedi. beyoğlundaki suheyl bey cami avmye benzer oldu. ama içinde starbucks yok pek giden de yok zaten. tekfur sarayı bir tatil koyune dondu ama yerli turist almıyorlar sanırım çünkü gideni görmedik. mesnevihane camii (fatihteki) beyaz sivayla evimizden farksız bir hal aldı. bize ev rahatlığı sunuyorlar. hatay arkeolojideki roma mozaiklerini soylemiyorum farklara bakmak lazım. sumela manastırı resmen trabzonlu muteahhite verilmiş, kaçak kat çıktık. en komiği de bursa yenisehirdeki sinan paşa kulliyesinde hafriyat araçları rahat girip çıksın diye tarihi duvarı yıkıp yol yaptık. apollon tapinaginda az biraz gıkımız çıktı, hoş tapınakta tapınaklıktan çıktı. konser alanına döndü. çağırın tarkanı katlettiğimiz eserlerin kuzu kuzu dillerini lıkır lıkır içsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar