aydınlık gazetesi

ulusalcı kesimin bir kısım silivri sakinlerinin gazetesi. bildiğin tetikçi, karıştırıcı.

bu gazeteyi çıkaran kadro ergenekon davası öncesi konumunu kaybedince saldırı pozisyonuna geçti. zamanında devlet bunlardan sorulurken şimdi tam gaz muhalefet, kışkırtma, dümen, tezgah. devlet adına gizli servislerle al gülüm ver gülüm iken şimdi cemaat'i gizli servis bağlantısı vardır argümanı ile vurmaya çalışıyor. neyse buralar önemli değil.

epeydir mit-cimaat-hükümet ekseninde yazılar, dosyalar hazırlıyor. cemaat ile hükümet arasında resmi olarak söylenmese de kendi sistemi içinde bir mücadele var. daha doğrusu başbakan ile cemaatin bazı isimleri arasında. buradan ekmek çıkaramadılar ama bu gazete daha derinlere bel altı seviyesine inmeye çalışıyor.

mit'in cemaat'i mercek altına aldığı, kapsamlı bir rapor hazırladığı konusunu manşet yapmış. sözde cemaat'e bağlı 700 şirket mercek altındaymış. mit cemaat'in şeması tek tek çıkarmış. iş adamları, politikacılar, polis, asker, neler neler... iddiya göre mit 40 klasör belge toplamış.

şimdi daha geriye gidelim. hakan fidan'a operasyon yapılmış başbakan buna müdahale etmişti. bir anlamda başbakan'a ulaşmak için hakan finan'ı kurban seçmişlerdi. başbakan'ın müdahalesiyle bu salvo püskürtülmüş oldu. bunlar olurken cemaatten bazıları hakan fidan'a dolayısıyla başbakan'a baskı kurmaya çalıştılar. bu işin çıkış noktası pkk ile mit'in oslo'daki görüşmeleriydi. bir diğeri de kck meselesi.

şimdi bu operasyon tam olarak işlemeyince mit üzerinden cemaat ile hükümete yeni bir planı ortaya koyuyorlar. burda maksat hem mit'i etkisiz hale getirmek hem de hükümet ile cemaat arasına kara kedi sokmak. mümkünse bunu görünür hale getirmek.

yani deniyor ki başbakan mit üzerinden cemaat'e baskı kuruyor. böylece taraflar kışkırtılacak bir sonraki plan devreye soklulacak.

fakat mit açıklama yapmış: "bugün bir yayın organında ''işte mit'in yeni cemaat raporu'' başlığıyla yayınlanan haberlerin, tamamıyla hayal ürünü olduğu, mit tarafından hazırlanan böyle bir rapor bulunmadığı belirtildi."

açıklamada, ''söz konusu haberin, dünyadaki ve özellikle bölgemizdeki sıcak gelişmelerle ilgili olarak belirli çevrelerce teşkilatımız aleyhine yürütülen çalışmalar doğrultusunda kasıtlı hazırlandığı ve servis edildiği değerlendirilmektedir'' ifadelerine yer verildi.

mit bunların asıl gayelerini farklı bir noktadan tespit ediyor aslında. türkiye dört koldan bir taarruz altında. hem içeriden hem de dışarıdan sürekli vuruluyor. pkk bir yandan ulusalcılar diğer yandan. sadece onlar mı? korkarım ki bir zaman sonra bunların toplamı 7 düvel olacak!devamını gör...
--- alıntı ---
mit kontrterör merkezi eski başkanı mehmet eymür (69), suskunluğunu bozdu.

türk gazeteciler, her zaman yabancı istihbarat örgütlerinin hedefindedir. çünkü toplumu yönlendirmek yani psikolojik harp için medya önemlidir. buna en iyi örnek aydınlık gazetesidir. internet medyası da buna dahildir.

aydınlık'la ilgili iddiaları açar mısınız?

aydınlık gazetesi, kendilerinin iddia ettiği gibi abd düşmanı değil. zira yıllardan beri türkiye'de yapılanların cia tarafından icra edildiğini söyleyen gazete, çoktan yok edilirdi.
...

aydınlık'a bilgi veren muhbir kim?

halen aydınlık gazetesinin muhabirliğini yapan ve bir internet sitesinde yazı yazan tuğrul keskingören adlı bir kişi var. bu kişinin eşi, yahudi asıllı abd'li ile evli. keskingören, ben abd'yken pkk'yla ilgili istihbarat yapıyordu. bu kişi amerikanın öbür ucunda bile olsa her etkinliğe katılıyordu. keskin gören 2001'de de aydınlık dergisi'nin abd temsilcisi oldu.
--- alıntı ---

http://tinyurl.com/cvnnok4
devamını gör...
mısırdaki katliamı destekler beyanatta bulunan belki de dünyadaki tek gazetedir: #gallery" target="_blank">http://www.haber7.com/foto-...

devamını gör...
zekadan, gazetecilikten, fikirden, evrenselden olabildiğine uzak, alabildiğine sığ.

--- alıntı ---

"tükürün milleti alçakca vuran darbelere! tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere!" mehmet akif ersoy

--- alıntı ---
devamını gör...
paralel ile mücadele ediyor ama yeteri kadar takip edemiyorum. pkk konusunda da aynı çizgide son dönemde.

gerçi bu gazetenin ve doğu perinçek'in geçmişi de ortada. doğu perinçek, mehmet eymür'ün deyişiyle iyi bir "fabrikatör"dür. mesleğini devam ettiriyor mu bilmiyoruz. ama şimdi farklı sularda ilerlediği de ortada. dönem dönem farklı kulvarlardan ilerlemek bu piyasa için de sıkıntı oluşturmuyor haliyle. konjonktüre göre pozisyon alınır hep.

şöyle bir sürmanşet atmışlar: "fethullah'ın ses kasedi operasyonlarda ortaya çıktı..." hangi ses kasedi diye sormanız doğal. yarın yayınlayacaklarmış. hayırdır kaset mevsimine mi girdik?


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar