ayhan taş

25 haziran 1971 yılında adana’da doğŸdu. 1993 - 95 yılları arasında şŸiir topluluğŸu çalışŸtırıcılığŸı yaptı. 1996 edirne dost fm rayosunda programcılık ve sunuculuk yaptı. 1997 edirne’de arayışŸ tiyatro topluluğŸu bünyesinde, melih cevdet anday’ın “içerdekiler” oyunununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.

1998 yılında d.t.c.f tiyatro bölümüne girdi. 1998 d.t.c.f tiyatro bölümünde prof.dr. nurhan karardağŸâ€™ın yönettiğŸi “cumhuriyete selam” oyununda ışŸık tasarımı yaptı. tiyatro bölümünde cumhuriyet kiperin sahnelediğŸi maeterlinck’in yazdığŸı “körler” oyununda oyunculuk yaptı. ankara devlet tiyatrosunda alonso de santos’un yazdığŸı mehmet ege’nin sahneye koyduğŸu “tütüncü dükkanı” oyununda yardımcı oyunculuk yaptı.

1999 d.t.c.f tiyatro bölümünde burak tamdoğŸan”ın sahnelediğŸi b.brecht”in “demirin fiyatı nedir” oyununda oyunculuk yaptı. tiyatro bölümünde prof.dr.sevinç sokullu önderliğŸinde “yaratıcı drama” çalışŸmaları yaptı.

2000 d.t.c.f tiyatro bölümünde gülabi turan”ın sahnelediğŸi ã‡ehov”un “ayı” oyununda oyunculuk yaptı. ankara devlet tiyatrolarında sahnelenen “katerina blum’un ã‡iğŸnenen onuru” ve “tanrılar erkek olunca” oyunlarında yardımcı oyunculuk yaptı.

2001 d.t.c.f tiyatro bölümünde doç.dr.tülin sağŸlam önderliğŸinde “yaratıcı drama”çalışŸmaları yaptı. aynı yıl yiğŸit arı ve bu okulda tanışŸtığŸı 4 arkadaşŸıyla beraber mahşŸer-i cümbüşŸ tiyatro grubunu kurdu.

ankara batıkent lisesinde tiyatro çalışŸtırıcılığŸı yaptı. tiyatro bölümünde prof. dr.nurhan karadağŸâ€ın sahnelediğŸi nazım hikmet”in “ferhat ile şžirin” oyununda oyunculuk yaptı.

2002 burak satıbol’un yönettiğŸi ferhan şžensoy’un haldun taner kabare isimli oyununda rol aldı.

2003 bertholt brecht’in carrar ana’nın silahları isimli oyununu sahneledi.

ayrıca fox'ta yayınlanan anında görüntü show isimli televizyon programında mahşŸer-i cümbüşŸ tiyatro grubuyla beraber doğŸaçlama tiyatroyu ekranlara taşŸımaktadır.

*
devamını gör...
rol aldığı bazı oyunlar

1997 arayış tiyatro topluluğu bünyesinde melih cevdet anday'ın içeridekiler adlı oyununda görev aldı.
1998 ankara üniversitesi dtcf tiyatro bölümü'nde prof.dr nurhan karadağ'ın yönettiği cumhuriyete selam adlı oyunda ışık tasarımı yaptı.
1998 ankara üniversitesi dtcf tiyatro bölümü'nde cumhuriyet kiper'in sahnelediği maeterlinck'in yazdığı körler adlı oyunda oyunculuk yaptı.
1998 ankara devlet tiyatrosunda alonso de santos'un yazdığı mehmet ege'nin sahneye koyduğu tütüncü dükkanı adlı oyunda yardımcı oyunculuk yaptı.
1999 ankara üniversitesi dtcf tiyatro bölümü'nde burak tamdoğan'ın sahnelediği berthold brecht'in demirin fiyatı nedir? adlı oyununda oyunculuk yaptı.
2000 ankara üniversitesi dtcf tiyatro bölümü'nde gülabi turan'ın sahnelediği anton çehov'un ayı isimli oyununda oyunculuk yaptı
2000 ankara devlet tiyatrolarında sahnelenen katerina blum'un çiğnenen onuru ve tanrılar erkek olunca adlı oyunda yardımcı oyunculuk yaptı.
2001 ankara üniversitesi dtcf tiyatro bölümü'nde prof.dr nurhan karadağ sahnelediği nazım hikmetin ferhat ile şirin adlı oyununda rol aldı.
2002 burak satıbol'un yönettiği ferhan şensoy'un haldun taner kabare isimli oyununda oyunculuk yaptı.
2003 berthold brecht'in carrar ana'nın silahları adlı oyununda rol aldı.


sinema filmi

2009 yönetmenliğini semir aslanyürek' in yaptığı [7 avlu] adlı film' de tahir adlı karakteri canlandırdı.


kaynak: vikipedi.
devamını gör...
anında görüntü show'dan sonra uzun yıllar ortalarda pek gözükmedi. işler güçler dizisi ile ekranlarda tekrar görünmeye başladı, o gün bu gündür aptal saptal gişelik komedilerinin aşağı yukarı her filmde benzer karakterleri canlandıran vazgeçilmez ismi oldu. daha fazlası olabilecek potansiyele sahipken üstelik.
devamını gör...
doğaçlama tiyatroda da dizilerde de filmlerde de adam komik. erdal tosun gibi her komedi filminde aranan bir yan karakter haline dönüştü.

dişlekliğini avantaja çevirdiği söylenebilir. canlı da izledim, ortamı avucuna alıyor adam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar