arkadaşlar, kardeşler, özellikle beyler!!!

sakın bunlara inanmayın! onlar hep film efekti; vallahi yalan billahi yalan!!

adam kılık değiştirmek için alıyor makineyi eline cızt cızt vuruyor kafaya, fıstık gibi modeli yapıyor. kadın da makasla kesi kesi veriyor hoop yanlardan kat kat, arkalardan güvercin modeli on numara saç modeli oluyor.

kanmayın bunlara. özellikle pandemide falan benim gibi eve traş makinesi aldıysanız sakın gaza gelmeyin.

sonu bütün kafayı komple 3 numaraya vurma seromonisi ile bitiyor.

gençler lütfen!!
devamını gör...
doğal yaşamda program yapan belgeselcilerin katıksız sunucu olduklarını düşünmek kadar imkansız. çok nadirdir filmlerde aynı karede montaj olmaksızın tıraş olabilen karakterler. sahi bunu niye dert ettik ki şimdi? *
devamını gör...
temelde banyo gibi dar bir mekanda film çekebilmek sorunu nedeniyle ortaya çıkmış sinematografik durum. ufacık banyoya ışıkçısı, kameramanı, sesçisi hep bir arada sığmadığı için(gerçi yeni filmlerde artık sesin tümünü sonradan stüdyoda ekleyebiliyorlar) karakteri banyoya sokup tüm ekip onun arkasında aynanın görmeyeceği açıya saklanarak olayı çözebilmişler. daha sonra çok artistik olduğunu farkedip sürdürmüşler. üstelik bu şekilde görüntüde yüksek derinlik, 3.boyut sağlamanın zor olduğu yerlerde ya da derinlikteki detayları kapatmak gerektiğinde bu metodla işi baya çözmüşler. diğer bir boyutu da bazı yönetmenler için yansıtılmış simüle gerçeklik, gerçeğin izdüşümü, yüzleşme gibi kavramları metaforlaştırabilme imkanı sağladığı için ayna/aynadan çekim film dilini zenginleştirebilmek adına büyük kolaylık sağlamış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar