ayna

ayna, tasavvuf düşüncesinde, Allahâ’ın göstergesi olan âlemin; bütün âlemlerin, dolayısıyla Allahâ’ın görüntüsü olan insanın sembolüdür. insanın, insan-ı kâmilin, müminin gönlü, kalbi Allahâ’ın görüntüsünün meydana geldiği bir aynadır. böylece ayna, tasavvufta birkaç anlama gelen bir sembol durumundadır.
devamını gör...
ayna özel olarak yaratılmış bir nesnedir.bütün evren de olduğu gibi güneş,ışık ve ayna üçlüsünde insanı ve Allah'ı anlatan çok güzel okumalar yapılabilir.gerçi aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.o yüzden yazmaya gidemedi parmaklarım gerisini.sadece eğer ayna kirliyse kendini net göremez camı görürsün demek istiyorum
devamını gör...
samanyolu tv de yayınlanan seyahat programı .dünkü bölümünde şili'yi geziyorlardı .şili'de tesadüfen bir atatürk anıtı gördüler ve yaklaşık 10 saniye üzerinde durup hemen geçtiler .dış sesin anlatımı sanki başka bir ülkenin liderini anlatır gibi soğuk ve mesafeliydi; buna nazaran 100 kişilik bir cemaat dil kursunu yarım saat gösterdiler .gerçi onlarında sıkıntısını anlıyorum ,türkiye'de görmeye tahammül edemedikleri bir adam dünyanın öteki ucun şilidede karşılarına çıkınca kabus olmuştur bu durum onlar için o ayrı.

devamını gör...
stv'de yayınlanan gezelim görelim tadındaki hoş, izlenesi programı. ben mi rast gelmiyorum bilmiyorum ama son zamanlarda hep eski gittiği yerlerden kesitler sunuyor programın sunucusu.
devamını gör...
yazdigi metinlerin yani sira, metni okuma sekliyle de türkcemize nadide bir yorum getiren saim orhan'in, cok güzel ülkelere yaptigi yolculuklari gösteren stv programi. program sayesinde nur cemaati okullarinin disinda, trafik kazalarini, sunucunun yemeye yanasmadigi yerel lezzetleri, insanlarin hava güzel olunca piknige gittigini, yagmur yagdiginda ise semsiye kullandigini görürüz. yasasin dünya barisi! yasasin dinlerarasi diyalog!
devamını gör...
türk televizyon tarihinin yüz karası bir programcının icra ettiği gezi programı. adam yorum ve sunma işinden gram anlamıyor amma velakin iyi propoganda mı yapıyordur nedir tutuyorlar.* kurduğu cümleler, giyim tarzının tv seyircisi için özenmeden seçilmesi gibi binlerce sebep sayılabilir yüz karalığını anlatmak için. eğer bir gün okur da bana ulaşırsa raitingini yüzde yirmi beş arttırırım tavsiyelerimle. tabiki edepsiz değildir aile ahlakına zararı yoktur faydası çoktur fekat kardeşim senin harcadığın zamanda daha eğitici bir şekilde gezdiren adam illaki vardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar