ayrıldığı eşini beyninden sildiren ünlü oyuncu

ebru polat'tır.

--- alıntı ---

başınıza bir alet koyuyorlar. sağ ve sol beyin arasında geçişi sağlıyor. sol beyin duygu, sağ beyin de mantık. duygusal anlarda sağ beyin yoğunlaşıyor. bu alet iki tarafı dengede tutuyor. dolayısıyla sağ beyindeki duygusallık azalıyor. sildirme dediğimiz böyle bir şey. ilaç kullanmana hiç gerek kalmıyor. bittikten sonra biraz baş ağrısı oluyor. bu 'şunu sildirdim, bunu sildirdim' gibi bir olay değil. kendini çok rahat hissediyorsun.

--- alıntı ---
devamını gör...
bu kız avukat değil miydi yahu?
eğitim de bir yere kadar demek.
ya da bizdeki eğitim gerçekten ileri düzeye geçmiş, artık aşk acıları bile bilim kurgu tadında halledilebiliyor.
devamını gör...
tanımda kadının sildirmek olmadığını ifade ettiğini söylüyorsunuz ama başlığı ona göre açmıyorsunuz.
beynin sağ ve sol yarım kürelerini harekete geçirmek suretiyle uygulanan bir terapi şekli de emdr travma terapisidir ve gayet bilimsel bir şekilde psikologlarımız tarafından uygulanmaktadır. beynin uyku sürecinde yaptığı anlamlandırma işlemini travma/ derin üzüntü yaratan olaylar için uygulayamadığı durumlarda o olayı her hatırladığımızda aynı yoğun duyguları yaşarız ve bununla çeşitli inançlar oluştururuz. emdr travma terapisi beynin sağ ve sol lobunu aynı anda aktive ederek bu olayların tıpkı uykuda olduğu gibi işlenmesini ve sağlıklı değerlendirmemizi sağlayan bir yöntem. haberdeki hanımın yaptığının da benzer bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. hemen de giydirmemek lazım.
devamını gör...
öyle bir ayrılmak ki beyne format atmak mecburiyetinde kalmak ne kötü. beyinden sildirmekten ziyade anlamsızlaştırma ve önemsizleştirme işlemi gibi geliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar