az kaldı

acayip şŸekilde acıkmışŸ kardeşŸinize, yolculuk sırasında verdiğŸiniz cevap.

-abi eve ne kadar kaldı?
-az kaldı, az.

serbest olmayan çağŸrışŸım: anadolu insanı muğŸlak ifadeleri teselli etme konusunda da uzmanlaşŸmışŸtır efendim.
devamını gör...
söz ve müziği abdulbaki kömür'e ait olan 90'lar ezgisi. girişdeki solo beni islami bir konuyu işlediği için o yıllarda göz ardı edilmiş ama 47. salerno film festivali'nde en iyi film ödülü'nü alan kapıcı musa filmine götürür. bir hadisi uygulamak uğruna temiz kalpli ve samimi bir müslümanın nasıl çabaladığına dair iç hesaplaşma niteliğinde bir karakteri* göz önüne serer filmimiz. bilmiyorum belki ilk defa çocuk yaşta izlediğimden, belki de o yıllardaki samimiyeti özlediğimden yeri bende ayrıdır her ikisinin de...
devamını gör...
ha gayret, sözüyle başlayan cümle. beklenenin yakında geleceğine işaret eder. lakin çetin geçen durumun farkında olan insanlara kullanılır. dayansın diye,sabretsin diye.
devamını gör...
garip bir zaman dilimi belirteçidir. zira, az kaldı demekle miktar belirlenemez. 3 gün de olabilir, 3 ay da, 3 yıl da. bazen seven sevdiğine az kaldı der, az kaldının 'az'ı mübalağa sanatına soyunur ve 'çok'la yarışa tutuşur. günler, aylar, yıllar geçer. az; az'lığını unutmuş yalnızca kalmıştır; kısa zamanda gerçekleşmesi için söylenilen vakitte..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar