aziz nesin

mahkemeye türklerin yüzde 60 ı aptaldır dedikten sonra beni mahkemeye çıkarmayın bak suçsuz bulunursam kanıtlanacak demiş ve mahkemede suçsuz bulunarak bunun ispatınıda yaptırmış bu sözlükte ki bir çok yazarı yüzde 60 ın içine alan büyük üstaddır.
devamını gör...
çağdaş nasrettin hocamız ateisttir kendisi.birde hafızdır.türk milletine aptal demesinin sebebi halkın % 90 ının darbeye oy vermesidir.çok ilginç bir kişiliği vardır.60 lı yıllarda sivil polisler kendisini takip etmektedir.aziz nesininde elinde iki bavul eve gitmektedir.hava oldukça sıcaktıhttp://r.ve aziz nesin o küçük cüssesiyle bavulları taşımakta zorlanmaktadır.belli bir süre sonra aziz nesin dönüp sivillere ben sizin polis olduğunuzu biliyorum.beni eve kadar takip edeceksiniz.madem öyle bari şu bavulları taşımama yardım edin der.polislerden biri insanlık ölmedi ağabey deyip yapışır bavulun http://kulpuna.ve eve kadar taşır bavullarını.
yine aziz nesin bursaya sürülür.iş yok güç yok açlıktan ölecek gidip ulu camide halka dini sohbetler veriyor yardım topluyor.kısa zamanda şehre çok iyi bir hocanın geldiği haberi duyulur.halk camiye akın http://eder.ve polisler gerçeği ortaya çıkarır.bu hoca aziz nesindir http://tabikide.ve bu işide sona erer.eee ne demiş dinimiz şöhret afettir.

bence mizahı seven gülmeceyi merak edenler aziz nesinin tüm kitaplarını okumalıdır.ben lisedeyken 52 kitabını okumuştum sadece bir yerinde Allaha inanmadığını yazmıştı.o yüzden rahatlıkla okuyabilirsiniz.çatalcada şimdi bir vakfı var.vakfın başındada oğlu ali nesin.ali nesin başörtülülere ve akpye verdiği sözlü destek yüzünden solcular tarafından afaroz edildi.vakfa yardımlar kesildi.yazık oldu bence
devamını gör...
sabahattin ali ile birlikte markopaşa gazetesini çıkarmışlardır. aziz nesin'in esas ünlü bir yazar yapan da bu gazetedir. 93 madımak olayında otelde bulunanlardan biridir, sağ kurtulmuştur. yaşadığı dönemde de hala da söylenegelen bir mit ajanı olduğu hikayesi vardır ki aslı astarı hala belli değildir. söylenti olarak kalmaya devam etmektedir. oğullarından ali nesin kendisine pek çekmemiştir, ateş biraz daha kendisi gibidir...
devamını gör...
türk edebiyatının usta mizah yazarıdır.
yazdıkları kitapların sayısı fazla olmakla birlikte bir çok hikayesi sinemaya da uyarlanmıştır. bunun yanında türk mizah tarihine ve siyasi tarihine geçmiş önemli kitapları mevcuttur.
aziz nesin i bir çok kişi bir provakatör olarak adlandırılabilir, o da bir çok insan gibi düşündüklerini ve inandıklarını belirten unutulmaz bir insandır.
devamını gör...
değiştim ben, artık öyle değilim valla bak diyerek ülkenin başbakanlığına kadar yükselmiş kişileri çok seven bir kısım ihl sözlük yazarı tarafından, zamanında darbeci olmakla suçlanan kişi.

sağol generalim var olsun türk ordusu adlı yazıyı kötülemeden önce, bu yazıyı yazma sebebi olan 27 mayıs ihtilali öncesi dönemi araştırıp bilmekte fayda vardır.
devamını gör...
27 mayis darbesi oncesi donemi darbe bildirisinden degil de objektif tarihi vesikalardan inceleyip bilenlerin aynen simdiki muadilleri gibi darbe saksakcisi, postal yalayicisi, dipcik fetisisti oldugu icin sevmedikleri kisi. eger 27 mayis darbesi oncesi donemi, darbe bildirilerinden ve cumhuriyet gazetesi gibi yayin organlarindan okuyup ogrenirseniz kendisini demokrasi havarisi zannedebilirsiniz cunku diger butun darbelerimiz gibi 27 mayis darbesi de yapanlar ve destekcisi olan asalaklar tarafindan devam etmekte olan "kardes kavgasina bir son vermek" ve "memleketi hirsli politikacilarin elinden kurtarmak" icin yapilmistir. bir memleket dusununki on yilda bir ayni bahane ile darbe yapilsin ve siviller bu darbeye alkis tutan hokkazablari buyuk insan ilan etsin, sorsan iki kitabinin adini bile sayamaz orasi ayri konu. memleketteki darbe saksakcisi, dipcik fetisisti, postal yalayicisi takim o kadar hazir kita, o kadar mal, o kadar sartlanmiski darbe yapanlar artik darbelerine yeni bahane bulmaya bile tenezzul etmiyorlar. pardon yanilmisim 27 nisan emuhtirasi ufak kiz cocuklari ilahi okudugu icin yapilmisti. peh ve ayrica pes!
devamını gör...
türk islam aleminin başına gelmiş büyük felaketlerdendir. tipinde meymenet yoktur. şerefsizdir. ballıdır(madımak otelinden kurtulmuştur)
devamını gör...
azizname adı ile yayınlanmış üç hicviye kitabı vardır. bunlardan birincisi tek parti dönemini ikincisi demokrat parti dönemini mizahi bir dille eleştirmiştir. (üçüncü kitabın ne zaman yayınlandığını hatırlamıyorum.)
devamını gör...
bu ülkede anadolu insanının seçimlerine hakaret eden herkes, ama istisnasız herkes asıl aptaldır!

bu açıdan aziz nesin gibi birkaç yazarın anadolulu olmadığına inanıyorum ve tiksiniyorum...

madem beğenmiyorsun benim halkımı, o zaman keseceksin sesini izleyeceksin!

şayet bu yüzde 60'lık kesim günümüzde laik gençlerinde söylediği şekilde ak parti ve ona oy veren kesim ise, daha özü muhafazkar kitleler ise o zaman evet bende onun söylediği kesimdenim ve hamdolsun o yürekli kesimden oldum...

devamını gör...
(bkz: bahri filefil)
(bkz: berdi birdirbir)
(bkz: fettane åžatifil)
(bkz: kerami pestenkerani)
(bkz: kerim kihkih)
(bkz: ord.prof. paf-puf)
(bkz: dr.daim değer)
(bkz: oya ateş)
(bkz: vedia nesin)
(bkz: hakkı hukuki)
(bkz: hasan dene gör)
(bkz: kasım kahkah)
(bkz: sıtkı sırılsıklam)
(bkz: şakir şıkşıkır)
(bkz: taki zoraki)
gerçek adı:
(bkz: mehmet nusret nesin)

türk edebiyatının en çok müstear isim kullanmış yazarı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar