baba vanga

asıl adı; ewangelia pandewa guschterowa dimitrowa. baba vanga veya vanga olarak bilinen 1911 doğŸumlu osmanlı vatandaşŸı, bulgar çiftçinin kızı.

baba vanga yüzyılın en büyük kahini olarak bilinirdi. 1996 ağŸustosunda hayata gözlerini gerçek manada yumdu. 13 yaşŸında bir fırtınada gözlerinden yaralandı. görme kabiliyetini tıbbi müdahaleye rağŸmen yitirdi. 16 yaşŸında tamamen ama oldu.

erken yaşŸta annesini kaybeden vanga 1940 yılında babasını 1941 yılında ise üvey annesini kaybetmişŸ kör haliyle maddi olarak iyice dibe vuran ailesine bakmaya çalışŸmışŸtır.

ilk görüsü parıldayan bir atlı idi. bunu herkese anlattı ve çok büyük kötülüklerin olacağŸına işŸaret etti. yaşŸadığŸı topraklar o esnada makedonyaya aitti ve bu toprakları almanlar ele geçirdi.
ileri tarihlerde akrabalarına ve komşŸularına cephede askerlik yapan yakınlarının durumlarını izah eden görülerini belirtti. bu dönemde ağŸırlık slav toplumlarında nam saldı.

ilginç ve gerçekleşŸen açıklamaları içinde bulgar kralı ııı. boris'in ölüm tarihi vardır. 1967 yılında bir fen fakültesine memure olarak işŸe alındı, kendisi hakkında araşŸtırmalar yapıldı ve fakültenin 15 kilometre ötesine bir çeşŸit kahinlik yapacağŸı bir evcik kuruldu. araşŸtırmalar sonucunda diğŸer kahinlerin öngörüleri %20 oranında gerçekleşŸirken vanganın ise gerçekleşŸme oranı %80'e varıyormuşŸ.

bedava hizmet veren türbemsi dükkanında günde ortalama yüz kişŸiye kehanette bulunan vanga'ya 80'li yıllarda ulaşŸmak mümkün olmuyordu. artık insanların aşŸırı ilgisinden bunalan vangaya sadece sağŸlam referansları olanlar görünebiliyordu.
devamını gör...
bulgar kahinin öngörüsüne göre 2010 kasım ayında 3.dünya savaşı çıkacak ve 2014'de sona erecekmiş. önümüzde 2 ay var, bakalım göreceğiz.
devamını gör...
1911-1996 yılları arasında yaşamış, bulgar kahin. 13 yaşında kör olmuş...

ikiz kule saldırıları ve abd nin 44. başkanının siyah olacağı gibi biiir çok konu hakkında isabetli tahminleri var...

hitler bile ziyaretçileri arasında...

devamını gör...
bu kahin bir şeyler olacağını anlamış ama tam olarak tarihi ve yerini kestirememiş. bakalım neler demiş? 2010 ylında 4 asya ülkesinin devlet başkanına süikast düzenlenecek ve ardından 2010 kasım ayında 3.dünya savaşı başlayacak demiş. ama olmadı. peki asya değil de ortadoğu deseydi ve 2010 değil de 2011 deseysi kehaneti tutmuş olacaktı. yine de tam olarak değil ama epey yaklaşmış olacaktı. ayrıca 2010 kasım'da 3.dünya savaşı çıkacak demiş. ve 2010 kasım'da kuzey kore, güney kore'ye saldırmış ve 8 askeri öldürmüş. acaba bundan elli yıl sonra tarih yazılırken, rusya, çin, abd, avrupa ve ortadoğu arasında 2010-2014 yılları boyunca devam eden 3.dünya savaşının fitili bu 8 askerin öldürülmesiyle ateşlenmişti şekline dönüşür mü? şu sırp milliyetçisi tarafından öldürülen veliaht olayı gibi. izlemeye devam ediyoruz.
devamını gör...
öncelikle kadın olan bu kahinin gerçek adı vangeliya pandeva'dır. 13 yaşında sele kapılarak gömülmüş ve iki gözü de kör olmuştur. bu kazadan sonra ise geleceği okumaya başlamıştır.1996 yılında 84 yaşında ölmüştür. gerçekleşmiş bazı kehanetleri şunlardır:

1- iki çelik kuş kulelere çarpacak ve gökyüzü aydınlanacak (11 eylül saldırıları).
2- kursk su altında kalacak bütün dünya ağlayacak (2000 yılında k-141 kursk denizaltı'nın batması)
3-viladimir'in zaferi dünyada herşeyi etkileyecek (viladimir putin).
4- iklimler değişecek (küresel ısınma - küresel ısınma ile alakalı haarp projesi'nin etkisi vardır diyenler mevcuttur.
5-amerikanın 44. başkanı siyah olacak, siyahi liderin gelmesinden sonra ülke büyük bir krize girecek, dünyaya barış değil felaket getirecek (obama).
devamını gör...
bu tip muhabbetler, hıristiyan kültüründe olan bir şey galiba. goethe'nin werterin acıları'nda veya dostoyevski'nin ecinnileri'nde de böyle biri vardı. ona da öyle küp şeker getiriyorlar, sorular soruyorlar. o hoşuna giden adama cevap veriyor, hoşuna gitmeyeni duymamazlıktan geliyor. hatta bazılarına çay ikram ediyor, bazılarına bir parça şeker veriyor vs. de, liza ve verhovenski miydi yoksa werter ve lotte miydi?
devamını gör...
meşhur kahinlerden diyerek tanımlayalım.

şimdi söylentilere göre bu eleman geleceği ciddi ciddi görebiliyor yönünde değil, daha ziyade attıklarının ciddi ciddi tuttuğu yönünde. hı sen çok biliyon tavrıyla yaklaşmak makul olsa bile olayın iç yüzünün ne olduğuna dair kısmi bir akıl yürütme yapılabilir. şöyle ki; kahinimiz 11 eylül saldırıları da dahil olmak üzere pek çok şeyi tahmin etmiş ve isabet ettirmiştir. nasıl? öncelikle the big lebowski filmini izleyenler bilir ki 11 eylül'ün olayı henüz vuku bulmamasına rağmen bu filmde işlenmiştir. filmin tarihi 11 eylül'den öncedir. zaten pek çoğumuz 11 eylül gibi bir olayın amerika'nın taliban'ı harcamak afganistan'a girmek için bir bahane olarak ortaya çıkardığı düzmece olduğunu biliyoruz.

kısaca bu tarz kahinlerin yaptığı aslında önceden bir söz söyleyerek sizi bu olay gerçekleşmeden olaya hazırlamak kısmen zemin hazırlamak diyebiliriz. birileri (perde arkasındakiler) bir dümen çevirip olay olduğu zaman ahanda bunu demişti saçmalığı değil bu; olay olduktan sonra amaaan zaten olacağı belliydi rahatlığı vermek. örneğin: amerika'da eşcinsel evliliği ve ilişkisi henüz bu kadar rahat kabul edilmeden önce insanlara diziler ve filmlerde bu tür ilişikiler sürekli normalmiş gibi gösterilip göz aşinalığı kazandırıldı. daha sonra resmiyete binince hiçbirimiz şaşırmadık. üstelik tepkisiz kaldık. yani siz medyayı nasıl kullanıyorsunuz bilmem ama adamlar elindeki her materyali, şahsı, olayı o kadar güzel kullanıyor ki ulan ben yemem dediğiniz her şeyi çoktan yemiş oluyorsunuz ama haberiniz olmuyor.
devamını gör...
kahin olması onun insan olmadığı manasında değildir. türklerle türkçe konuştuğu söylenir. asıl mesleği kayıp kişilerin yerini bulmadaki mahareti sayesinde yapmış ve bu meziyetini bir aziz( biz deki evliya yahut hızır a.s ) tarafından verildiğini söylemiştir. onun söylediklerinin sonuncusu vladimir isimli birinin yücelişini putin şeklinde yorumlayanlar olduğu gibi daha önce yaşayan rus çarı vladimir olduğunu da söyleyenler olmuştur. yani geleceğin bilinmesi hadisesi yorumlanmaya pek müsait olması sebebiyle suistimalleri de beraberinde getirir. hel medya çağındaki fitnelerin alevlenmesine sebebiyet verir alimallah.
devamını gör...
notre dame katedrali'nin yanacağını bilmiş kör kahin.

-2167'de yeni bir din doğacak.
-2183 yılında mars dünya'ya karşı bağımsızlık savaşı açacak.
-2201 istanbul seçimleri kazananı belli olacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar