baba

annem kapmasaydı evleneceğim adam. küçükken bu yüzden çok dertlenir, geceler boyu ağlardım. onlar ise mutlu mesut içeride tv izler, misafirlerle şen kahkahalar atarlardı... evet, bir de utanmadan beni 9'da yatırırlardı.
devamını gör...
dağdır,tepedir.belki anne kadar şefkatini, merhametini açıktan açığa göstermez ama düştüğün an elini tutacağını bilirsin.içinde bir yerlerde kocaman bir yer kaplar.
devamını gör...
ilk öğretmendir, ilk aşktır, ilk düşmandır, ilk özlem, ilk hasrettir. huyunuz ona ne kadar benziyorsa o kadar sürtüştüğünüz ama her tartışmanın ardından daha çok, daha çok bağlandığınız, siz olgunlaşırken yaşlanan ve giderek bir rol modele duyulan aşktan çok çocuğunuza duyduğunuz şefkate benzer bir hisle bağlandığınız... saçındaki her beyaz telini tek tek öpesim gelen...
devamını gör...
gıdısıyle anlasılır aslında ne kadar manalı bı buyukluk kapladıgı hayatta. hep kızılır. herkes annecıdır cunku. ben babamın mana veremedıgım her davranısına sımdı sımdı akıl sır erdırebılıyorum. keske gıtmeseydı de gorseydı akıllanıp uslandıgımı.
devamını gör...
zarif adam ın şiirinin ismidir.

yaklaşan seherle sözlüsün. bir zamanlar
dağ taş ve toz toprak karlı yollar
ve buzullar arasında çağlayan sularda
aracıydın ekmeğine sevgili eşlerinin ve çocuklarının

evet barışlasın bütün zamanlar
dar sessizliğe bu dağlar
bir yamaç kaymasını omuzlarsın yıllarla
biz ne gülücükler biliriz senden
ne rahmetler açıldı senden bize

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar