babalar günü

her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan gündür. ilk kez 19 haziran 1910'da şžeron grubu tarafından washington'un spokane şehrinde kutlanmıştır. görüldüğü üzere yine bir yahudi uydurmasıdır.
devamını gör...
bana bir masal anlat baba
içinde denizler balıklar
yağmurla kar olsun
güneşle ay

baba bir masal anlat bana
içinde bütün oyunlarım
kurtla kuzu olsun
åžekerle bal

anlatırken tut elimi
uykuya dalıp gitsem bile
bırakıp gitme sakın beni

bana bir masal anlat baba
içinde tüm sevdiklerim
içinde istanbul olsun

(bkz: yeni türkü)
devamını gör...
genç babalara yaşlandığını hissettiren gündür.
çocuğunuzun
ilk sene annesinin dublajla,
2. sene annesinin suflesiyle,
3. sene orjinal sesiyle,
....
7. sene bırak bu işleri baba bunlar yahudilerin, kapitalistlerin uydurması.. kalk da playstation oynalaylım demesi muhtemel gündür.
devamını gör...
babalar gününde hiç enrty girilmemesi tuhaf. lan hadi çoğu dindar kutlamıyor belki ama diğerleri de mi kutlamıyor bugünü diye merak etmemek elde değil..
devamını gör...
her yıl haziran ayının 3. pazar günü kutlanan gündür. ilk kez 19 haziran 1910'da åžeron grubu tarafından washington'un spokane şehrinde kutlanmıştır. görüldüğü üzere yine bir yahudi uydurmasıdır.

devamını gör...
en babalardan veciz sözler ile süslenesi gün

"eyşanım yoksa sen de mi babacıığının babalar gününü unuttun."
devamını gör...
hiç kutlamadım. babam da niye kutalamıyorsun a çocuk demedi hiç, ima bile etmedi. içten içe üzülüyordur belki. eşek kadar adam olduğuna aldırmadan, ütülü pantolonuyla kendini yatağa yüz üstü bırakıp, suretini yastığa gömerek böğüre böğüre ağlıyordur biz evde yokken. ama söylemezse nerden bilebilirim ki?
devamını gör...
gereksiz günlerden biridir..

en az anneler günü kadar gereksiz anlamsız ve vicdansız bir gündür..

reklam ve pazarlama uğruna daha fazla satış uğruna onlarca yüzlerce reklam yayınlanır ama bu ülkede annesiz babasız milyonlarca insanın yüreğindeki sızı zerre düşünülmez.. dönen her anne ya da baba reklamıyla kimlerin içindeki yaraları kanattıkları umurlarında bile değildir çok mühim reklamcı şahsiyetlerin..

anne ve baba gibi yeri doldurulamaz bu iki şahsiyeti cüzdanlarına alet edenleri Allah'a havale ediyorum.. o reklamlardan biri bir gün onların da içini yakacak..
devamını gör...
babaların çok fazla dillendirmediği anneler gününe göre daha sakin, sessiz geçecek olan gündür.babanızın verdiği parayla hediye almak ne kadar samimidir ayrı mesele.
devamını gör...
ve babalar günü...

kimi sabah kahvaltıda,kimi telefonda,kimi kabristanda kutlayacak babasını...
birde bugün sayısı +11 eklenen şehitlikler var.
hani diyorlar ya birileri...
insan hakları diye...
eziliyoruz diye...
yarın o şehitlik e babasını ziyarete gidecek ortalama 5 yaşında bir kız çocuğu geliyor gözümün önüne...
gözlerim yaşarıyor adeta...
eziliyoruz diyenler mi yoksa vatan sağolsun diyenler mi eziliyor acaba bu ülkede diye düşünüyorum...
düşünüyorum..
düşünüyorum..
devamını gör...
babamın bıraz önce arayıp tebrık etmesı ile farkına vardığım gun olmustur. almanların babalar gunuyle turklerinki farklı tarıhlere tekabul edip gurbetcı nufusun kafasını karıstırır.
devamını gör...
lan haydar selamii, rıza… gelin lan buraya

buyur baba geldik

bu ne lan bu odamda bu iki cesetin ne işi var? ha hijyenik ayılar

haa onlar mı hediye baba. verin elinizi öpelim… babalar gününüz kutlu olsun.

- iyi de ni ye vurdunuz lan garibanları, tanımam etmem ?

-öyle deme baba biz araştırmacı mafya elemanlarıyız, uğur dündarın arenası hesabı . şu sagdaki mevta siz küçükken dükkanın camını kırıpta , sonradan sizi döven butikçi. soldaki mevta ise size tarih yazılısından 0(sıfır ) veren tarih öğretmeniniz sunullah hoca.

åžimdi baba biz düşün dükki siz o zaman bu tiplere acayip gıcık kapmıssınızdır, içiniz geçmiş öldürmek istemisinizdir, diye düşündük. işte baba hediye anlamında babamıza böyle bi kıyak yapalım dedik.

- ulan köftehorlar… duygulandırdınız beni . babalığimdan utanmasan şimdi ağlarım valla hayırlı evlatlarım benim. gelin lan bende sizi bi öpiiyim! ulan söz size ilk eroin partisinden ikinizinde payını yüksek tutucam
devamını gör...
kutlanmaması, babalar ile erkek evlatlarının arasının açılmasına neden olmaz. erkek adamın halinden erkek adam anlar vesselam. sorun bakalım hangi sevgiler gününü hatırlamışta annenize çiçek almış. kurban olduğum anadolu insanı.
devamını gör...
anneler günü başlangıç tarihinden sadece iki yıl sonra başlamış olsa da anneler günü kadar kabul görmez. haziranın 3.pazar günü olarak bilinir.
devamını gör...
tanıdığım hiçbir babanın sabırsızlıkla beklemediği hatta böyle bir günün var olduğundan bile haberlerinin olmadığı gün.
devamını gör...
anneler günü kadar popüler değildir.
geçtiğimiz pazar yakın bi arkadaşımın babasını arayıp babalar gününü kutladım.sonra öğrendim ki daha varmış.rezil olduk adama da.
sıradaki tanımın bu tarz günlerin hediye almak,para harcamak için uydurulmuş günler olduğu temalı olacağını hissediyorum.
devamını gör...
böyle şeylere hiiiç önem vermediğini söyleyen babanın, çocukların her anneler günü arayıp annelerinin gününü kutlamalarını kıskanmasından dolayı kutlanan gündür. nedense bir anneler günü kadar ilgi çekici olmamıştır, babalara ayıp olmasın diye uydurulmuş bir gün gibidir.
ama elbette böyle günler saçmadır, kapitalizmin tuzaklarıdır, bir gün değil her gün hatırlamalıdır falan filan da, o iş senin bildiğin gibi değil hacı.*
devamını gör...
seçim ayağına unutturulmuştur.
devamını gör...
yazip yazip durmayin ulen. olan var olmayan var dedigim gun.

*

ps: nedense annelerinki kutlanirdi da babaya gelince pek bi ihmalkardik..
devamını gör...
erkekler biz insan değil miyiz, diyerek kendilerine de gün yapmışlar.
toplanıp gün yapıyorlar galiba...
devamını gör...
anneler günü kadar popüler ve mühim bir gün değildir.
devamını gör...
babamın bile unuttuğu gün.

+babacııııım babalar günün kutlu olsuuuuuuuun!
-o gün bugün mü?
+ ???!!
devamını gör...
batıdan gelmiş olması anlamsız olduğu anlamına gelmemesi gerektiği kanaatindeyim. yani sonuçta bizim babalar günümüz yok. olsa fena mı olur.
devamını gör...
benim niye babalar günüm yok, benim neden babalar günümü kutlamıyorsunuz diyerekten serzenişte bulunan bir baba feryadı da olabilir.
devamını gör...
hiçbir zaman kutlayamadığım bir gün ve ne zaman olduğunu da arada bir afişlerden görerek öğrenirim.
devamını gör...
katoliklerin babalar günü'ne getirdikleri yorum ise diğerlerinden çok farklıdır. onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp peygamberleri hazreti isa'nın babası anısına, mart ayının 19. gününü st. joseph günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. avrupa'da ise ilk defa 1954 yılında ingiltere'de kutlanmış ayrıca bu geleneğin kıtada yayılmasına öncü olmuştur. *
devamını gör...
#!/dilefgar/status/82372891487899648" target="_blank">http://twitter.com/#!/dilef...
devamını gör...
kutlamaya korktuğum gündür. aslında bana kalsa kutlayacağım ama babam pek hoşlanmıyor. birkaç kere hediye alıp kutlamaya çalışmıştım ama pişman oldum her seferinde teşekkür yerine azar işittim. belki akşama doğru cesaretimi toplarsam babamı arayıp kutlarım ama korkuyorum yine de.
devamını gör...
bu sene buruk geçti. çocuklardan ses seda yok. bak hüzün bastı yine.
devamını gör...
herkes en güzel hediyeleri alırken babasına dudaklarınızdan sadece bir fatihanın döküldüğü gündür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar