babam

sahiplenici bir ifade ile baba'ya sesleniş.

babammm beni böyle her evden çıkışımız da bekletmesen meselaa. bende geç kalmasam, son dk giriş yapmasam, hı?

babammmm;
"ben senden beni sevmeni istemedim ki, istedim sadece hiç kimseyi sevme."
gel demedim ki/ yüzyüzeyken konuşuruz

hani pınar sütün reklamındabir tek annem olsun bana bir şey olmaz,deniyor ya. o öle değil.
bir tek babam olsun bana bir şey olmaz. bir bardak süt içelim mi? dizlerini hiç benden mahrum kılma...

hadi iyisin, seni beklerken yine duygusala bağladık. hocadan yine azar yiyeceğiz emme olsun.

devamını gör...
hayat hikayesini yazmak istediğim kişi. böyle bir insan yaşamış da tarihe hikayesi not düşülmemiş. olacak iş değil. Allah nasip ederse yazacağım. bu adam benim babam işte deyip yazacağım.
devamını gör...
ilgisizliğin, iki yüzlülüğün, bencilliğin kitabını yazmış benimki. patronculuk sevdasına ömrünü yedi bitirdi. aile olmak nedir anlamadı. ellibeş oldu, birgün varlığını hissettirmedi. ne manevi ne de maddi. yaşım 30 oldu, yanımda, arkamda babam var diyemedim.
devamını gör...
telefon rehberime adıyla kaydetmediğim 3 kişiden biri.
annem babam dedem.
4. kişi de muhtemelen evleneceğim kişi olacaktır. geri kalan herkes adı soyadı. *
devamını gör...
yine bir gün tgrt haber ve a haber izliyor oğlum balıkta bolluk varmış bu sene denizlerimiz bereketli dedi. akşam balık almaya gittik birlikte istavritin kilosuna 20 lira verince beni bir gülme aldı. durumu anlamış bir tavırla halbuki denizler bereketli demişlerdi dedi. sessizce oradan uzaklaştık.
devamını gör...
bendeki 20 yıl kadar geç başladı babam olmaya ama sonunda kızı olduğumu fark ettiği için memnunum. gördüğünüz gibi sahip olduğum kocaman yürekle bana kendi hür irade ve düşüncesiyle, samimiyetle bir adım atana beş adımı atlayarak gidebilirim. samimiyetinden şüphem olmazsa 10 da giderim. neden? çünkü ben iflah olmaz bir affediciyim. affediciliğimle kutsanma darısını diğer amiplerin başına dilerim. umarım akılları başlarına bir an önce gelir.
devamını gör...
"güzel kızım" deyişini asla unutmayacağım, şefkatten yana fazlasını tattığım, güvenin ne demek olduğunu ilk öğrendiğim ve asla sarsılmama izin vermeyen, yaşıyorken ve yokken hep yanımda, arkamda hissettiğim, çatık gür kaşlı, kağıt dudaklı, yakışıklı, güçlü adam. çok özledim. özlemim dağları aştı. "gecenin matemini aşkıma örtüp sarayım" şarkısıyla göz yaşım sel oldu taştı. o benim öbür canımdı, ben onun canı kızıydım.

devamını gör...
başrollerinde çetin tekindor, melisa şenolsun, berker güven, erkan kolçak köstendil'in yer aldığı 2017 yapımı bir film.

batmakta olan sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışan bir baba, eşinin ölümüyle birlikte zihinsel engelli oğluyla bir başına kalır. ekonomik çaresizlik sebebiyle fabrikada çalışmaya başlayan genç öğretmen feride bir şeyleri değiştirecektir.

devamını gör...
rakı sahneleri hariç tuttuğum film. tekindor tüm hünerlerini cömertçe göstermiş. senaryo, müzikler, akış güzel. değindiği konu ve alt konular, düğüm ve çözümü güzel. verdiği mesajlar güzel. etkileyici bir film.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar