babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir

diyanet fetva hattına gelen “bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” sorusuna verilen cevap. ulan size ne denebilir ki? ulan daha dün bir diğeri sesli kur'an okuyan kadın cilve yapıyordur diyordu. dibiniz yok be. rezil edin bizi edebildiğiniz kadar.

“babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur -bkz. ibn rüşd, bidayetü’l-mücdehid, mısır 1975, ıı, 33; ibn kudame, el-muğni, vıı, 486; ibn cüzey, el- kavaninü’l fıkhiyye, 138-. hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır.”edit : konuyu yanlış anlamışım. tamamiyle benim hatam. gerekli açıklama; #1925157">#1925157
devamını gör...
diyanet'in sorulan soruya verdiği cevap ile ilgisi olmayan yargı cümlesi.

adamlar öyle bir şey dememiş, sadece nikah ile ilgili görüşleri aktarmışlar.
devamını gör...
işte bu diyanet işleri'nin 2015 yılı bütçesi 5 milyar 743 milyon tl idi.

sağlık bakanlığı'nın, enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı'nın, bilim-sanayi ve teknoloji bakanlığı'nın, kültür bakanlığı'nın v.s. neredeyse iki katı.

özetle, yeni türkiye'ye hoşgeldiniz..

(bkz: hamdolsun)
devamını gör...
çocuk 9 yaşından küçükse ne olacak?

bu cibilliyetsiz diyanetçilerin topu sapık lan. dinen katli vaciptir diyeceğine yaş sınırı koyuyor şerefsizler...

not: imam-hatipliyim, tevfik ileri imam hatip lisesinden mezun oldum. laikçi değilim, atatürkçü değilim. sapıklığa müsamaha göstermeyen sade bir müslümanım.
devamını gör...
bir imtihan için verilen fetva.
tamam çok kötü bir şey ama bu bir imtihan, kimsenin böyle bir ilgi duymayı isteyeceğini sanmıyorum. yani dünyada milyarlarca kadın var iken.
hükmü de verilmiş, dünya nelere gebe...
her şey için de hüküm bulunması gerekir, yoksa muallakta kalır dinine göre hareket etmek isteyen kişi.
devamını gör...
burada diyanetin verdiği bu kan dondurucu fetvamsı şeye onay verecek bir sürü ahmak vardır, savunanı da inanıyorum ki pek çoktur...

peki bu doğru bir fetvaysa diyanet niye sitesinden kaldırmış? kur'an'a, sünnete, ahlaka, vicdana uygun bir fetva olsaydı dünya yıkılsa kaldırmamalıydı. yaptıkları eşekliği bal gibi biliyorlar. onun için de bu fetvamsı şey sitede yok.

cehennem ve ilahi adalet böyle fetva veren mahluklar için var... mini etek giyen, başı açık gezen, içki içen, piyango bileti alan hesaba çekileceği gibi böyle eşeklik yapan sözde alimlerde hesaba çekilecek inşallah.

tanım: diyanetin sitesinden kaldırdığı garabet.

devamını gör...
yalan yanlış ifade. diyanetin böyle bir şey söylediği yok. yaşanacak bu abes durum karşında adamın nikahı durumunu mezheplerin görüşlerine göre açıklamışlar. kimse mabadından element uydurup islam düşmanlığını buraya kusmasın. salak salak yorumlar yapmayın.
devamını gör...
birilerinin orasından burasından uydurduğu element. "bu tür bir haramlık oluşturmaz" ifadesinden kendilerince babanın yediği bu nane haram değildir demişler gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmış. halbuki türkçe bilen her insan cümlenin gelişinden haramlık oluşturmaz denilen kısmın kadın ve adam arasındaki nikah ile ilgili olduğunu gayet net anlar.
devamını gör...
yazılanlarla haberin içeriğinin tutmadığı saçma bir aktarım. eğer kanıt, verilen fotoğrafsa hahahah saçmalıyorsun!

okuduğunuz da mı anlamıyorsunuz? türkçeniz mı zayıf, aklınız mı kıt, izanınız mı yok, vicdanınız dipsiz bir kuyu mu oldu? nedir şimdi bu? gündem yaratacağız diye de bu kadar palavere olmaz be kardeşim. o çok eleştirdiğiniz arsız sözlükler bunu yapsa yerin dibine sokarsınız adamları. bir müslüman (inşaallah mü'min olarak utanıyorum sizden. kimse hatayı uzaklarda aramasın. herkes kapısının önünü süpürsün.)
devamını gör...
fetvada geçmeyen ifadedir. doğruluğu yanlışlığı bir yana, fetvada yalnızca nikahla ilgili sorunun cevabı verilmiş. buraya kadar kabul edilebilir, hakikaten bundan mağdur bi insan belki de vardır, * fakat bu olayın bir hastalık, bir sapıklık oluşu, derhal tedavi olması gerektiği ile ilgili iki kelam dahi etmemiş olması, iğrenç olan bu gibi geldi bana.
devamını gör...
( #1925081 ) nolu tanımdaki bilgiler tamamen yalandır. bu rakamları yazan ve inanan insanların diyanete soru sorma hakkı olduğu gibi her vatandaşın sormaya hakkı vardır. diyanet de bu sorulara cevap vermek zorundadır. beni kızdıran ise fetvanın içeriğidir. bu kadar iğrenç bir soruya özellikle nikahın düşeceği halleri açıklarken adeta betimleme yapıp, okuyanların gözünde bu durumu canlandırması iğrençliktir. erkeğin organının uyanıklığına kadar detaylı anlatmaya ne gerek var?

ayrıca fetvada "haram değildir" denilen kısım babanın kızı değil, babanın eşidir. islamda ensest ilişki zaten lanetlenmiştir. konu baba ile kız ilişkisi değil, baba ile eşi arasındaki nikah durumudur. yani fetvaya inanan ahmak olmaz ama inanmayan mazallah... dikkatli okumak lazım

tanım:diyanete gelen iğrenç bir sorunun iğrenç biçimde cevaplanmasıdır.


devamını gör...
her şeyi geçtim her şey bir yana, birilerinin islama çamur atmak için ortaya adeta ..çtığı bu saçmalığı ne diye getirip buraya koyuyorsunuz? fırsatı kaçırmayan bok sinekleri de üşüşmüşler hemen. islama olan kininizle boğulup gidesiniz.
devamını gör...
kızına hallenen baba denilen yaratık sapık değil, mümin,

sapıklığı şerefsizliği "şehvet" diyerek geçiştiren, kızına hallenen herifin nikah durumuna ayrıntılı cevap verenlerin bu sapkınlık için sözde fetvalarında "sapıklıktır" yazamayanlar, alim

sapıklıktır yazamayan herifleri çalıştıran, sapıklık için yaş sınırı koyanlara milletin parasını maaş olarak ödeyen diyanet, mükemmel,

sapıklığı, ahlaksızlığı, şerefsizliği, diyanetin fetva verirken yaptığı iş bilmezliği eleştirenler ise islam düşmanı oluyor...

osman baydemir'in ünlü videosundaki sözünü keşke açıkça yazabilsek...
devamını gör...
insanların nefret kusmasına ve diyanetin kapatılmasını dahil istemelerine neden olmuş fetva.ulan çok temiz bir ülkeyiz sanki he insanlar kızlarını öldürüyor,tecavüz edip hamile bırakıp işkence ediyor.çocuk pornosunda ilk 5; hayvan tecavüzünde 1.yiz. Allahtan müslümanız içimiz rahat. diyanet hangi konular da bilgi versin isterdiniz.
devamını gör...
bir kere böyle bir ifade yok ifade tamamen yalan. ikincisi diyanet "teknik" açıdan meseleyi ele alıyor. meseleye yorum yapmıyor. bir doktor gibi ya da hukukçu gibi. meselenin sadece nikah yönü ele alınmış. (censored) edip diyanet böyle bir sapıklığı meşrulaştırıyormuş gibi göstermenin alemi yok.
devamını gör...
basın açıklaması

bugün bazı internet sitelerinde din işleri yüksek kurulu başkanlığı dini bilgilendirme platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler din işleri yüksek kurulumuza ve başkanlığımıza isnat edilemez. (kime isnat edelim? kurumunuzun şerefini kurtarmak için haya ve ahlak dini olan islam dinine mi isnat edeceğiz?)

elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. (sorunun ve cevabın orjinal halini siteye koyun da tahrifat var mı görelim.)

bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez. (çalışanlarınızın yetersizliği medyanın suçu mudur?)

söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. (vatandaş olarak ben de kurumunuz ve o fetvayı veren hakkında suç duyurusunda bulunacağım.)
devamını gör...
olaydan ziyade yönetiliş biçimiyle alakalı bir yorum yapmak istiyorum. mevcut şartlarda böyle bir olay varsa bunu siteden kaldırmadan önce bir açıklama yayınlar olay yayılmadan doğru cevapları koyar soru işaretlerini izale edersin. fakat siteden kaldırmaya çalışıyorsun yorumu başaramıyorsun arşivlerde duruyor hala. açıklama yapıyorsun olaydan ziyade yayanlara karşı bir şeyler diyorsun. bence yönetilme tarzı çok yanlış. kriz yönetimi diye bir şey öğretmek lazım insanlara. daha dikkatli olunmalı.
devamını gör...
bazı şahısların hala sarılmaya devam ettiği yalan ifade. nedir lan bu kin bu nefret? hakkaten? islam düşmanlığı tavan yapmış adamda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar