babasından aferin alan çocuk

babadan tasdik görmek, aferin almak, özellikle erkek çocuklar için çok önemli bir kriterdir. hayatı boyunca, bir işi yaparken ya da yaptıktan sonra babasının "doğru yapmışsın" demesini, kendisini desteklemesini, onunla gurur duymasını ister.

kısacası babasından aferin alan çocuk, tarifi imkansız duyguları yaşayan çocuktur. yaptığı işin öneminin ya da büyüklüğünün bir anlamı yoktur. anlam, o aferindedir.

bir işi başarmış olmak ve bunun; size göre dünyanın en güçlü, en bilgili kişisi tarafından onaylanmış olmasının verdiği öz güven bambaşkadır. gün gelse, aynı çocuk dünyayı kurtarsa ve bütün dünyanın beğenisini kazansa, babası tarafından takdir görmediği müddetçe bir şeyler eksik kalacaktır.
devamını gör...
ortaokul da okurken belge aldığım takdirde babam bisiklet alacağını söylemişti.hayatım boyunca aldığım tek belge ile babamın huzuruna çıktığımda

-aha baba aldım. hadi bisiklet almaya gidelim

+aferin oğlum, dedi ve ben babayı aldım.aradan 87359 sene geçti hala bisiklet gelecek.
devamını gör...
duruşuna haklı bir mağrurluk edası gelir.
tabi bu dediğim ekseriyetle bizim zamanımızda geçerliydi. şimdi düşünsene olması için doktor doktor gezmişsin, ağzını açıp bir kaşık mama yutsa 21 pare top atışı yaptıracaksın neredeyse, çocuk "anne baba" dese herkes alkış kıyamet seviniyor, bu çocuk "aferin"in kıymetini nereden bilecek yahu!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar