bağcılar'da bulunan değişik mimariye sahip bina

#haber 

bizim mimar sinan'ın torunları olduğumuzu belli eden bina. git gelişmiş ülkelere böyle bir yapı, bu yapıyı yapacak bir zeka göremezsin. müteahhit arkadaş temel atmadan bina yapmanın yolunu bulmuş.

haber

devamını gör...
kağıthane'de çıkma katın çıkmasını ve aynı binanın karşısındaki binanın da benzer şekilde çıkmanın çıkmasıyla neredeyse iki komşu binanın bitişik hale geldiğini görmesem fotoğraftaki binaya şaşırırdım. biraz çıkıp dolaşırsanız istanbul'da çok üç farklı girişe sahip apartmanlar bulabilirsiniz. lakin bu gözler çok daha ekstrem mimari yapılara şahit oldu. hatta bu binaları uzun uzun inceleyen alman turistlerin şaşkın ifadelerini gördüm.
diyelim ki millet üç kağıtçı, bulduğu yasal, idari açıkları dilediğince dolduruyor. peki sünger bob misali yapılan restorasyonlara ne demeli!
devamını gör...
dask'tan olur almış, belediye sağlamlık testinden geçirmiş, kâğıt üstünde bina on numara beş yıldız. tıpkı kağıt üstünde peri otellerinin tamamen yasal olması gibi. gerisi erdoğan'nin keyfine kalmış. eğer sosyal medya fazla eşerse, bina sağlam bile olsa erdoğan onu yaktırır veya konuşanları terörist ilan eder.
devamını gör...
kaçak kat işinde ultra seviyeye ulaşmış büyük ihtimal rizeli inşaatçı işidir.

yalnız iki katlı binanın yangın merdiveninin detayı tüm eksiklikleri kapatıyor.
devamını gör...
üç beş oy uğruna insan canına kast edenlerin izin verip yapılmış. son çöken apartman gibi bu bina da çökerse suçu kime bulacağız, kime hesap soracağız?!! izin veren de oturan da cinayete ortak..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar