bahadır yenişehirlioğlu

yazarliga nasıl başladınız sorusuna acı bir cevap verecek olanlardan.

cihan adli bi kardesi ve felçli babasi varmis. 80 ihtilalinin ilk günlerinde olaylara karismadigi belli olan ülkücü cihan i gelip evden aliyorlar. haber alinamiyor cihandan
yetkililer aciklama yapmıyorlar. en son eskisehirde oldugunu öğreniyorlar.
gidip ancak metrelerce uzaktan bakabiliyorlar.. cihanin durumu ise perişan.
muteakip gunlerde ise baba tv den gidisati öğreniyor.

cihan in ismi idam listesinde geçtiğini ogrendiginde ise baba üzüntüden vefat ediyor.

bu olayin ardından cihana babasinin vefatını soyleyemeyen bahadır bey babasinin agzindan cihana mektuplar yazmaya başlıyor. bi zaman sonra cihani ziyarete gittiginde ogrenir ki aslinda cihan babasinin ölümünü bi komsudan ogrenmistir. cihan 6 yil kadar sonra hapisten cikar. evlenir. 2 cocugu olur. sonra bi kamyon carpmasiyla cihan vefat eder.

kendisine o mektuplari yayinlar misiniz ? soruldugunda bir gun yaralarımın kabugunu kaldirmaya goze alabilirsem belki diye cevap veriyor bahadir bey.
kendisinin epey fazla kitabi var. gözlüklü fularli ama mantikli konusan birine benziyor.


ya ben kendisinin cocuk yetistirmeye dair elestirisini görüp gelmistim arastirinca neler cikti be sözlük. **(bkz: çocuklarımızı birer put gibi yetiştiriyoruz)
devamını gör...
payitaht abdülhamid dizisinin tahsin paşası. aynı zamanda yazar.

beyaz usta siyah çırak/ kerime/ son hasat/ aşk cephesi / aşk çölü/kanaviçe romanlarının yazarıdır.

yazarlığa adım atışını şöyle ifade etmiş bir röportajında:

eylülün bütün ağırlığını hissettirdiği zamanlarda ceza evindeki ağabeyime babamın öldüğünü söyleyememiştim. çünkü idam cezasıyla yargılanıyordu ve zor durumdaydı bu acıyı kaldıramazdı. vefat eden babamın ağzından sanki yaşıyormuş gibi cezaevindeki ağabeyime uzun süre sahte mektuplar yazarak aslında yazarlık serüvenime adım atmıştım. bunu çok sonra fark ettim ama. profesyonelce 2011 yılında ilk romanımı kaleme aldım ve büyük bir hızla ardı sıra diğerleri geldi. sanki barajın kapağı açılmış gibi hissediyorum.

filistin ile ilgili giydiği bir tişörtü şu ara dolaşımda.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar