bahoz erdal

11 eylülden sonra avrupada amerikada sen de ben de teröristtik.o yüzden terörün ırkı dini yok. bu ırksız dinsizlerden biri de bu şahıstır.
devamını gör...
inanış şeklini ve etnik kökeninin verilmesini yanlış buluyorum. bu bilginin yararlı bir bilgi olmadığı kanısındayım. hatta bu bilgiyi verenleri karşı tarafla aynı kesede olduğunu düşünüyorum. bizim komutanlarımız da sünni türk nedir farkları?

tanım; terörist.
devamını gör...
bir bilmecem var çocuklar
haydi sor sor
dağda bayırda meclistedir.
acaba nedir nedir
pkk denilince akla
tamam şimdi bulduk
her an onun adı gelir
pkk pkk pkk..

o değil de kamil, bdp neden bu adamı kınamıyor ?


--- alıntı ---

bahoz erdal'ın, sözde kırsal sorumlularına gönderdiği 'yaptığınız eylemleri beğenmiyorum. kan gövdeyi götürmeli' yazılı not istihbaratın eline geçti.

gaziantep'te 9 kişinin hayatını kaybettiği 66 kişinin de yaralandığı hain saldırının perde arkası netleşiyor.

bombacının kimliğini belirleyen güvenlik güçleri iz sürerken, pkk'lı bir teröristten de istihbarat birimlerine önemli bir bilgi geldi. bağlantılar anında çözüldü, terör örgütünün yeni eylem stratejisi deşifre edildi.

bahoz talimat verdi

saldırı emrini bahoz erdal kod adlı suriyeli terörist fehman hüseyin 2 ay önce verdi. sözde kırsal sorumlularına bir not gönderen bahoz erdal, '10 günlük aralıklarla sizi arayacağım. yaptığınız eylemleri beğenmiyorum. kan gövdeyi götürmeli' dedi. bu talimatın ardından örgüt hareketlendi. alarma geçen güvenlik güçleri, tedbirleri en üst düzeye çıkarırken, hatay'da büyük bir saldırı son anda önlendi.


--- alıntı ---
devamını gör...
öldürüldüğü iddia ediliyor.

bu tür haberler hep heyacanlandırıyor ama sonrası gelmiyor. klişe ile girelim, iddiaya göre; "kobani'de ışid ile kürt güçleri arasında süren çatışmalarda, pkk'nın en üst düzey üç isminden biri olan bahoz erdal (fehman başkan) ani bir baskınla öldürüldü. iddiaya göre, saldırıda bahoz erdal'ın yüzü parçalandı."

ve "istihbarat birimleri, suriye'deki yerel kaynaklarından iddianın doğru olup olmadığını öğrenmeye çalıştılar. yetkililer iddiayla ilgili istihbarat toplama çalışmalarının devam ettiğini, ancak bu iddiayı doğrulayan bir bilginin olmadığını belirttiler." *


devamını gör...
kendisiyle röportaj yapılmış eski bir pkk'lının ifadesi göre zamanında esad istihbaratı tarafından öldürülmüş. iddiası doğru mu bilmiyoruz tabi. ki daha önce öldürüldüğüne ilişkin -birkaç kere- haberler çıkmıştı.

kendisiyle röportaj yapılan kişi pkk'nın içindeyken emirleri direk bahoz erdal'dan alan kişiymiş. ismi kerem berti, elazığlı, 31 yaşındaymış. işbu röportajda acayip iddia ve bilgiler var, bazıları alıntılayayım ama bu başlı başına bir başlık olarak açılmayı hakediyor.

"...sanırım o zaman gezi olayları yeni başlamıştı türkiye de gezinin ikinci gününde uluslararası masonik bir hareket olan zegistin türkiye direktörü (zegist ulminati den sonraki en büyük ikinci masonik gruptur, merkezi kanada dır.) beni davet etti. görüşmek için fatih’e gittim. burger king’ de buluştuk, yanında ingiliz istihbarat çalışanları da vardı. benden gezi eylemlerin deki sokak olaylarını yönetmemi istedi. bana ”eğer amerikan yanlısı hükumeti devirirsek tarihe kahraman olarak geçersiniz.” dedi.

türkiye direktörü ne bir ara sohbet içinde hizb ut tahrir den duyduğum hilafet meselesini sordum. şöyle dedi ”o kolay hilafeti biz kuracağız.”, -”peki nasıl olacak?” dedim. oda -”orta doğu da bir hilafet devleti kaçınılmaz, şimdi bizler onlardan önce davranıp bir hilafet kuracağız ki, sonra hem orta doğu yeni bir serüvene girecek, hem de abd yanlısı hükumetler iyi bir ders alacak. üstelik müslümanlar hilafetten nefret edecekler.”
...

konuyu kapatıp kalktık gezi parkına geçtik, orada 12 kişilik gezi komitesini görünce vazgeçtim ve döndüm. çünkü gülen cemaatinin önde gelen isimlerinden biri de komite de idi. bahsettiğim şahıs şu an mardin artuklu üniversitesinde sosyolog olarak görev yapıyor. o dönem ki masonik hareketin türkiye sorumlusu olan turgay özdemir idi. halen direktör mü bilmiyorum, oldukça gizli yapılar bunlar." *

devamını gör...
fehman hüseyin ile aynı kişi. bu kod adı herhalde. çok şerefsiz olup bazı durumlarda murat karayılan ve cemil bayık ı bile yumuşak davranmakla suçlar.
devamını gör...
yine ölmüş ama bu sefer biraz daha gerçeğe yakın ölmüş! bunu haberin düşmesinden sonraki ve önceki yansımalardan anlıyoruz.

ölüm haberi bazı gerçekleri de ortaya çıkardı, şu habere bakalım: "aralıklarla zap ve kandil’e giden ve son 3 aydır rojava’dan ayrılmayan bahoz erdal, askeri yapılanmanın en tepesindeki isim olarak rojava’da gerçekleştirilen tüm askeri operasyonların yanısıra bir ayı aşkın bir süredir icra edilen menbiç hareketinin genel koordinatörlüğünü de üstlenmiş durumda."

haber nerinaazad.com 'dan. site menşei ortada ve haberin veriliş şekli hayli ilginç. bir "kürt" sitesinin olaya böyle yaklaşması dikkate değer. ve abd'nin biz ypg'yi terör örgütü olarak görmüyoruz lafını da sözcünün malum yerine sokmak lazım, pkk ile pyd ayrıymış. bahoz erdal ile 3 aydır ortak çalışıyorsunuz, menbıç operasyonunda. bahoz erdal kim, turist mi?

demek ki abd artık pkk elebaşlarını terörist olarak görmüyor ve listeden çıkaracak. abd'nin tekrar masaya dönün tavsiyesi bundan. bu "kürt" sitesindeki ilgili yazı ise bahoz erdal'ın ölmediğini değil daha ziyade öldüğünü işaret ediyor.

şu ifadeler siteye ait: "rojava’daki yerel ve askeri kaynaklar, aa’nın haberine kaynak olan tel hamis tugayları’nın türk milli istihbarat teşkilatı (mit) tarafından kurulduğunu ve türkiye tarafından desteklendiğini ileri sürdüler."

rojava’daki yerel ve askeri kaynaklar? orda pkk/pyd var, onlara sormuşlar demek ki. bu bahse konu tel hamis tugayları’nı mit kurmuş ve işi bitirmiş!

ve devam ediyor haber: "kaynaklarımız, örgütün sözcüsünün iddia ettiği bölgede, rimelan ile kamışlo arasında seyir halindeki bir ypg askeri aracına dün akşam saatlerinde bir saldırının gerçekleştiği ve bu saldırıda sayısı bilinmemekle birlikte şehitlerin olduğunu dile getirdiler."

yani böyle bir olay olmuş ve ölenler var. ama pkk'ya göre bahoz erdal ölmemiş! işbu web sitesinin kaynakları ise daha farklı düşünüyor ve ölmüş olabileceğine işaret ediyorlar.

peki niye bahoz erdal'ın ölümünü yalanlama gereği duymuş pkk? : "pkk'ye yakın kaynaklar, bahoz erdal'ın araçta olmamasını umut etmekle birlikte, pkk'nin olayı yalanlama tarzını tatminkar bulmadıklarını, menbiç operasyonu nedeniyle halkın moralinin bozulmasının hedeflendiğini ileri sürerek basit bir açıklama ile geciştirildiği eleştirisinde bulunmaktalar."

bunu diyen pkk'ya yakın kaynaklar imiş. kimsede caps yok, zaten olsa yayınlardı. ama ortada bir tane pikap resmi geziyor, bunun o saldırıyla alakası var mı bilmiyoruz.

eğer işbu web sitesinde yazılanlar doğruysa işbu operasyonu mit'in parmağını da arayabiliriz. mehmet faraç'ın yazdığına göre tel hamis tugayları yeni değilmiş ve "bu birim 2012'den bu yana ahraruş şam tugaylarına bağlı faaliyet gösteriyor"muş. "bahozu öldürdüğünü açıklayan tel hamis tugayı suriye'nin kürt bölgesi haseke'de faaliyet gösteriyor ve esad rejimine karşı savaşıyor." imiş.

bir de amed dicle'ye bakalım, hani pkk'nın operasyoncu hesabına: (çok yalan söyler ve twitlerine yer yer kendi elemanları da itibar etmez)
"@ameddiicleet
ozetle;
1-tel hamis tugaylari diye 1orgut yok
2-halid el hasekavi diye 1adam da yok
3-bahoz erdal haberi yalan
4-minbic yakinda ozgurlesir."

eleman böyle bir örgüt yok diyor. fakat bunlar gerçeklerden çok temenniye benziyor.

evet bahoz erdal gündemi bize neyi gösterdi:

-- pkk ile pyd aynı, çünkü ışid- menbıç operasyonunu bahoz erdal yönetiyordu abd'li askerler ile birlikte. 3 aydır rojava'da imiş. abd yönetimi yani obama sahtekarın önde gideni, kendi sözcüsüne hep aynı şeyi tekrarlatıyordu: pyd ile pkk aynı değil, terör örgütü olarak görmüyoruz diye. iyi de be puşt adam, bahoz erdal sizin şerefsizlerle 3 aydır ne halt ediyordu? sihirli sözcük ışid mi? hani sizin peydahladığınız koalisyonel yapılanma!

ve şu da ilginç, abd türkiye'nin abd ile menbıç operasyonunda beraber olduğunu söylemişti. yani türkiye bahoz erdal ile mi çalışmış? benim aklıma gelen sizin aklınıza da geliyordur muhtemelen: türkiye böylelikle düşmanın yanına sızdı ve işi bitirdi. abd böyle bir hata yapmazdı, ama olmuş nasılsa.

türkiye'nin menbıç operasyonuna katkısını bilemiyoruz, katkıyı biz böyle anladık. bence gayet güzel bir katkı. onun yerine illaki birini koymuşlardır, nurettin sofi'den bahsediliyor. onunla da çalışmak isteriz, nasılsa koordinatlar müttefikimiz abd'den geliyor! burada bir haydaaa efekti olacaktı. nasıl yani? abd mi koordinatları verdi? bilmiyoruz. onlar vermemiştir belki ama bizimkiler bir şekilde almıştır koordinatları.


devamını gör...
başbakan yardımcısı numan kurtulmuş, terör örgütü pkk'nın üst düzey sorumlularından "bahoz erdal" kod adlı fehman hüseyin'in öldürüldüğü haberi ile ilgili;

'bu bilgiler henüz teyit edilmiş değildir. resmi açıklamayı bu bilgiler teyit edildikten sonra yapabiliriz. istihbarat ve haber kaynakları üzerinden teyite muhtaç bilgiler vardır. ' dedi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar