bakan veysel eroğlu nasa tepkisi

orman ve su işleri bakanı veysel eroğlu, türkiye de dahil doğu akdeniz ülkelerindeki 900 yılın kuraklığına dikkat çeken amerikan uzay ve havacılık dairesi’ne ‘sert’ çıktı: “nasa da kim? biz onlardan iyiyiz!”

‘onlar bizden geri’

“nasa’nın meteorolojik hava tahminleri, bizim gerimizde, geçen yıl yaptıkları tahminleri tutmadı mesela. bizim teknolojimiz onlardan ileri. nasa da kim oluyor? onlar global ve kuşbakışı bakıyor iklim verilerine. biz noktasal ve bölgesel tahminler yapıyoruz. sadece türkiye’ye değil, çevre ülkelere de bu hizmeti veriyoruz. denizlerde kurduğumuz istasyonlarla bölgemizdeki en etkin tahminleri yapıyoruz. onların uyduları varsa, bizim de göktürk’ümüz var.”


http://www.hurriyet.com.tr/...

-hani böyle insanın gülesi geliyor ama sonra düşünüyorsun ağlamak daha iyi gibi.
devamını gör...
memleketteki kuraklığı görmek için nasa olmaya gerek yok, ama belli ki görmemek için veysel bey'in içtiğinin aynısından içmeye gerek var.

memleket kuruyor sayın bakan, azıcık basiret, azıcık iz'an.
devamını gör...
pek de bilgi sahibi olmadığım bir alanın tepkisi. bilgi sahibi değilsem de kadim aşağılık kompleksimi devreye sokmamda mahzur yok.

şimdi tanımın ikinci kısmına geçiyorum;

teknik olarak sahada olan, bu konuda fikri olan biri eleştirsin bu beyanları. popülizmi bırakın. bölgesel hava tahminleri konusunda bakan haklı olabilir. bu kadar güvenli bir çıkış yaptığına göre.
devamını gör...
bakın adamlardaki teknolojiyi şöyle anlatayım. bizden binlerce ışık yılı uzaklıktaki bir gezegenin hava sıcaklığını ve içindeki etken madde oranını adamlar hesaplıyorlar. inanmayan ya da kafası basmayan varsa özelden iyi kötü nasıl olduğunu anlatırım. binlerce ışık yılı uzaklıktaki hava durumunu ölçen bilim eee bir zahmet de akdeniz iklimini bilsin. buradan sözlükteki yazarlara söylüyorum bilmediğiniz bir şeyi yok demekle olmaz demekle bilmediğiniz şey bildiğiniz şey haline dönüşmez. bunlar bilim ağır konulardır. yormamak lazım hassas beyinleri.
devamını gör...
somut bir bilgi var ortada. geçen yıl ki tahminleri tutmadı bizimkisi tuttu diyor. onlar daha geniş, global ölçüyor diyor. nasa'nın uzak gezegenlerle ilgili şeylerini falan geç şimdi. bulamaca çevirme. popülizmi bırak. bırak onu. bölgesel tahminde biz daha iyi olabiliriz. kabullen.

uzak gezegenleri ölçen nasa nasıl olur da geçen yıl ki tahminlerde yanılır. buna cevap ver.
devamını gör...
"bölgesel hava tahmin raporu" ile "iklim kuraklığı uyarısı" arasındaki farkı algılayabilseydi keşke, neyse yüzde ellisi de anlamıyor zaten. durmak yok yola devam...

devamını gör...
neden böyle bir kompleks içine girilmiş, anlaşılması zor. yani türkiye'de kuraklık varsa sebebi akp'dir demeyecek ya kimse... ona göre önlemini alacaksın tek yapman gereken bu. geçen sene bizim hava tahminlerimiz tutmuş onlarınki tutmamış, evet bravo bize... belki bu defa da onlarınki doğru yani bir defa hava tahminimiz tuttu diye dünyanın bilim merkezi haline gelmedik malesef...

-sen kim köpeksin nasa?!?
devamını gör...
hani diyorlar ya makul olmak..
evet makul olmak zorundayız..
eroğlu da olmak zorunda..
hani diyorlar ya akepeliler her seyi savunuyor peki muhalifler her konuda makul olabiliyor mu..
burada yine farklılığı parti politikalarıyla özdeslesenler yapmıs..
geri kalanlar bildiginiz gibi..
nickini gör okumaya gerek yok..
birkez olsun iyi bişiyi dile getirdikleri görülmedigi gibi
bizden de susmamız isteniyor..
sözlük sizin emrinize sunuldu sanki..
aslında bazen diyorum ki susalim biz siz sövün gidin..
insan fikirleriyle örtüştüğü partiyi destekleyemez mi..
nedir ölcü söyleyin de beraber sövelim agzi bozuk tayfası..
nasa kim la ilahi eroğlu..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar