aynı özgüvenli açıklamayı meb'ten de bekliyoruz. sayın cumhurbaşkanının üniversite diploması konusunda halağ kafamız karışık. diğ mi hacı. hadi bağalım.

--- alıntı ---

milli savunma bakanlığı, erdoğan’ın dedesi mustafa oğlu kemal’in; askerdeyken şehit olduğunun, arşivlerde "askerde meçhul" ifadeleriyle kesin olarak yer aldığını açıkladı.

--- alıntı ---
devamını gör...
enteresan bir açıklama.

bugüne kadar hiçbir cumhurbaşkanı veya başbakan için böyle bir açıklamaya gerek duyulmadı.

milli savunma bakanlığından ricamdır, benim dedelere de bir baksınlar o zaman. kim daha çok şehit torunuymuş öğrenelim..
devamını gör...
1880lerde doğup birinci dünya savaşına ve sonra kurtuluş savaşına katılan dönemindeki milyonlardan hiçbir farkı olmayan dededir. o kadar geriye gidince türkiyede sülalesinde şehit olmayan belki norveçten türkiyeye mevsimlik işçi olarak gelenlerdir.

ayrıca sormak istiyorum sayın bakanlığa: (bkz: bu bilgi benim ne işime yarayacak)???
devamını gör...
neden bir şehitlik ve vatanseverlik vurgusuna ihtiyaç duyulduğu merak edilen açıklamadır.

benim rahmetli anneannem, babası balkan harbi'nde şehit düşüp cesedi bulunamamış bir babanın evladıydı. 105 yaşında vefat ettiği güne kadar rahmetli babasını rüyasında görmek istediğini ve bu duasının bir gün Allah tarafından kabul olunduğunu şükrederek, anlatarak yaşadı. dünya gözüyle göremediği babasının özlemiyle bir asırlık ömrün her günü göz yaşı döktü.

bazı acıların paydaşlıkları vardır. o paydaşlıklarda acı herkesçe eşit kabul edilir ve acılar üzerinden çokluk azlık konuşulmaz asla. acının verdiği yıkımların miktarı yoktur, kolektif bir acıda, acı herkesde aynıdır. 10 kişiyi kaybeden kişi 1 kişiyi kaybedene "şükret sen sadece 1 kişi kaybetmişsin" demez. kalp yangınının ölçüsü akılla, mizanla, sayılarla yapılamaz...

bu realite gereği devletin imkanları, bir makamdaki kişinin acısının büyüklüğünü ifade etmek babında kullanılmamalıydı. "benim acım seninkinden mühim, çünkü ben yüksek kademede bir yöneticiyim" kabul ettirmesi, diğer acıyı çekenlerin yaralarını kanırtır. burdan nahoş kokular çıkmaktadır... şehit torunu olan mor ötesinin kızıl gölgesi ile şehit torunu rte arasındaki acıda olan fark, makam farkı mıdır?

daha ne kadar edebi aşan işler yapacaklarını merak ediyorum. daha ne kadar şaşacak vicdan terazisi? daha nerelerden dolandırılacak, ille de saygı duydurulma çabası...?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar