bakanlıklara kendini atayan başbakan

biz bütün yetkileri kendinde toplayan başbakana, cumhurbaşkanına ; belediye şirketlerine kendisini atayan başkanlar görmüştük bu durum demokrasinin bir üst seviyesi. yapan israil başbakanı netenyahu.

'' başbakan netanyahu, boşalan refah ve sosyal hizmetler bakanlığına kendisini atayarak kabinede dördüncü koltuğun da kontrolünü eline aldı.
bu atama öncesinde netanyahu, başbakanlık görevinin yanı sıra savunma, sağlık ve diaspora olmak üzere üç bakanlık koltuğunu elinde bulunduruyordu.
''

buradan

artık ünvanı başbakan değil tekbakan olacak bu gidişle.
devamını gör...
"sabah saatlerinde başlayan bakanlar kurulu toplantısında başbakan, kendisiyle yaptığı görüşme sonucunda tarım bakanlığı için kendisini önerdi. kendisinin yaptığı öneriyi olumlu bulan başbakan, tarım bakanlığına kendisini atadı"
devamını gör...
jose saramago'nun görmek kitabında tam olarak bu durumdan da bahsedilir. toplumda kriz vardır, krizin kaynağında oturanlardan biri başbakandır, aldığı kimi kararlar ile masum insanların direkt katilidir. bir yandan günah keçisini ararken bir yandan da kendini bakanlıklara atar. netenyahu'nun bu kitaptaki başbakan rolü için biçilmiş kaftan olduğu ise muhakkak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar