bakara suresi 216

2. (Tematik)

--- alıntı ---
Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
--- alıntı ---

Allah yolunda savaşmanın hükmünü anlatır.
devamını gör...
4. (Tematik)
216. savaş, hoşunuza gitmediği halde, size farz kılındı. olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz. * diyanet işleri meali.

216. hoşunuza gitmediği halde savaş size farz kılındı. sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz. * türkiye diyanet vakfı meali.

bakara 216 - savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz. * elmalılı meali.

216 – hoşlanmasanız da savaş size farz kılındı. olur ki hoşlanmadığınız bir şey sizin için hayırlı olur. olur ki sevip arzu ettiğiniz bir şey sizin için şerli olur. gerçeği Allah bilir, siz bilmezsiniz. * suat yıldırım meali.devamını gör...
5. (Tematik)
ingilizce meali:

fighting is prescribed for you, and ye dislike it. but it is possible that ye dislike a thing which is good for you, and that ye love a thing which is bad for you. but Allah knoweth, and ye know not.
devamını gör...
6. (Tematik)
savaş, hoşunuza gitmediği halde size farz kılındı. ihtimal ki hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinizedir ve ihtimal ki sevdiğiniz bir şey sizin kötülüğünüzedir. siz bilmezsiniz, Allah bilir.
devamını gör...
#6505570

mevcut beklentide olanlar için:

islam'ın adaletini ortaya koymadan hayata geçirilmesi durumunda sorun çıkaracak ayet.

önce islam'ın adalet ve hukuk sistemi; sonra hayır ve şer beklentisi.

islamsızlığın neticesi olan ezilme, sömrülme, horlanma, kaybetme gibi tabloları ,islam'ın adelet sistemini hesaba katmadan " hayır ve şer" ekseriyetli düşünenler put sahiplerine yem olurlar.
devamını gör...
düzenin hocaları tarafından yarım okunup köle düzeninin acılarına propaganda yapılan ayet.

mevcut zulum düzeninde Allah kimseye pek merhamet etmez. zulum düzeninden doğan haksızlıklarda sizin iyiliğiniz için değildir. kur'an düzenini hesaplamadan bu ayetin yarısına uyan tamamen köle olur.

ayeti tam oku.


"savaş, hoşunuza gitmediği hâlde, size farz kılındı. olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar