bildiğin abartı. üzerine bu kadar güzellemeler yapılıyor ama öyle kat kat hamurlar filan insanı yerken yoruyor.

tamam kötü demiyorum ama abartıldığı kadar da değil.

bayramlarda filan ev baklavası yapanlara hiç girmiyorum.
devamını gör...
yanlış önerme baklavanın hiç güzel bir tatlı olmaması şeklinde olabilirdi.
devamını gör...
yormuyor efendim izlerken, yedikleriniz safi hamur olabilir ondandır ,çok pahalı bir tabloya dikkatle bakar gibi fıstıkları seyre dalıyorum yemyeşil atmosfere dalıp giderken ağzımda dağılıyor baklava dilimi, sonra o müthiş kombini ağzımda harmanlayıp biraz da dondurma ile taçlandırıyorum o aziz anı.
defineye malik viranelerdeki virane benim işte... o lezzeti bilen ben, anlatsam anlamayacaklar, zaten anlatmak da istemem...
devamını gör...
abartıldığı kadar güzel, bunu tartışmaya bile gerek yok. güzel!
devamını gör...
valla iyisi abartıldığından da güzeldir. yalnız ne kadar güzel olursa olsun en fazla iki, bilemedin üç dilim yiyebilirim. fazla ağır.
devamını gör...
siz supangle yersiniz ama cenazenize ev baklavası gelir klişesini kimse yapmamış. o yüzden geldim gidiyorum.
devamını gör...
bu önermeye doğru diyebilmek için hayatında hiç iyi bir ev baklavası yememiş olmak gerekir.
devamını gör...
dondurma ve uzerinde antep fıstığı olmadığı sürece evet, cok kotu.
devamını gör...
önerme doğru.
künefenin yanında tırt.
devamını gör...
tatlı demeyin onun bir adı var; baklava.
baklava yüzünden yunanistan a savaş açılsa koşa koşa gider bu millet. lütfen hassas konularda dikkatli olalım.
devamını gör...
tatlılarda kıyas yapılması doğru değildir. hepsinin yeri ve önemi ayrıdır. ayrıca tatlıyı doğru yapılan yerde yemek de önemlidir. deneme yanılma usulüyle doğru mekanlar bulunabilir.

trileçe,sütlaç,baklava ve künefe için farklı mekanlara gitmemiz gerekebiliyor.
devamını gör...
benzetmek gibi olmasın ama benim gözümde otomatik vitese çamur atmak gibidir, ikisi de tartışılmaz. yapmayın etmeyin. otomatik vites başlığına hiç yazmadım fakat baklavaya dayanamadım.
hem teknolojiyi hem de geleneksel lezzetleri sonuna kadar savunacağız.
devamını gör...
yav kardeşim tamam baklava çok abartılan bir tatlı. hadi sizin dediğiniz gibi olsun. var mı baklavaya alternatif bir tatlınız? bana künefe demeyin. onda liderlik vasfı yok bir kere! şekerpare mi geçecek baklavanın yerine? şekerparenin de iktidarda olduğu zamanları gördük. ne yaptı bu millete şekerpare? şimdi kadayıf da demeyin kadayıf adam olsaydı tel tel olmazdı. yalancı tavuk göğsü adı üstünde yalancı!

yani şu türk tatlıları içerisinde baklavayı tahtından indirecek bir tatlı malesef yok. olsa da keşke gitsek oyumuzu o tatlıya versek ama yok işte. baklavayı tahtından indirmeye çalışanlar, çok net söylüyorum zamanında atalarını denize döktüklerimizdir. lütfen oyuna gelmeyin. baklavamızı kıskanıyorlar.*
devamını gör...
baklavaya abartıldığı kadar güzel değil demek sanki bir değişik. hah buldum. rus hatunların abartıldığı kadar güzel değil demek gibi bir şey. şimdi sen bunu desen gedenlde bizim erkeklerimiz hadi lan ordan der. benim için de baklavaya abartıldığı kadar güzel değil diyene de hadi leyn ordan derim.
devamını gör...
kesinlikle baklava içi fıstıklanmış bir balondur. çayı şekersiz içip takdir bekleyen , sinyal verince tüm yol hakkı kendinin zannedenlerin desteklediği bu akım elbette zamanla yerini pots de crème'e , rokoko'ya , creme dö brulee'ye peach melba'ya , baba yadigar-ı süt reçelli karamelli dulce de leche'ye dönecek.

şeker diye size sanayi tipi ayçiçek yağında kızartılmış kekremsi tadı dayıyorlar, paşalarımın hepsi zannedersin köşkeroğlundan çıkmıyor..
devamını gör...
gidip kalitesiz baklavaları yiyorlar sonra vay efendim baklava şöyle baklava böyle. adam diyor ki baklava kat kat yerken adamı yoruyor. abi 10 liralık baklava yersen olacağı o. kaliteli baklavayı ıssırdığın anda kendini imha eder geriye lezzeti kalır.

baklavaya çamur atmak için uydurulmuş bir takım tezviratlardır.
devamını gör...
diyeni Allah çarpar, deyip tepkimi en yüksek perdeden ortaya koyduğum mesnetsiz iddia.
devamını gör...
şeker komasına sokuyor şerbetten, tatlının bi sınırı var mesela puding,sütlaç,yaş pasta gibi daha az baygınlık geçirmeni sağlayan tatlılar tercihim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar