bakuman

efsane seri death note un yazar-çizerlerinden gelen yeni seri.
konusu kısaca;
aslında iyi çizimleri olan ama manga-mangaka * piyasasının zorlukları hakkında duyduklarından sonra mangaka olmakla ilgili herşŸeyi unutup iyi bir okulda okumayı amaçlayan ana karakterin hayatının nasıl her bölümde değŸişŸtiğŸini yaşŸamdan kesitlerle anlatıyor..
devamını gör...
aşkı için mangaka olmayı hedefleyen bir gencin ve ona yardım eden veya şöyle söyleyeyim onu mangaka olma yoluna iten arkadaşının hikayesini anlatan süper anime. açılış müziği çok güzeldir dinlemek için

bu animenin çizerleri, death note' u çıkaran adamlardır. bu durum göz önüne alındığında bu adamlar bakuman' da kendi hikayelerini anlatırlar ve anlaşıldığı üzere hikayenin sonunda çıkardıkları manga/anime death note' dur diyebiliriz. bu anime ayrıca bana ashita no joe isimli süper animeyi kazandırmıştır. izleyin, izlettirin.
devamını gör...
7. bölüme kadar izlediğim ve gerçekten çok tatlı bulduğum anime. hele bir de yazmaya/çizmeye meraklı kişiler için daha da heyecanla izlenecek bir seri olduğunu düşünüyorum. heyecan derken, "voaaa acaba ne olacak, inanılmaz!" tarzı bir heyecan değil de; "eheheh hadi bakalım" tarzı sevimli bir heyecan.
güzel gidiyor şu an. adeta easy listening şarkılar gibi, insanın kafasını yormayan öylece devam eden ve sıkmayan da bir anime.
devamını gör...
severek izlediğim, birinci sezonunu bitirmeme 8 bölüm kalmış olan anime. neyse ki 2. sezonu da var, ehehe. hazır karakterlere ve hikayeye alışmışken bir 25 bölüm daha izlenir.
bu anime bana gençliğimi boşa geçirmişim gibi hissettirdi biraz. çocuklar 14 yaşından itibaren bir yola baş koyup gece gündüz çalışıyor. yani, benim çevremde de böyle insanlar vardı gayet. ben ise sadece izledim hep, uğraştıysam da çok az uğraştım hedeflerim için. şimdi hala boş vakit bulabiliyorken yine saçma sapan harcıyorum zamanımı. evet, bu anime beni biraz üzdü. halbuki hayat bir amaç uğruna emek verdikçe daha çekilebilir oluyor. ınstagram'da scroll üstüne scroll yaptıkça değil! *
devamını gör...
birinci sezonunu şimdi bitirdiğim anime. 3 sezonu varmış, bu arada da onu öğrendim. gerçekten güzel anime. aslında hep aynı şeyler oluyor gibi ama hiç sıkılmadan izliyor insan. bayağı sevdim. erkek shoujosu gibi bir şey.

--! spoiler !--

finalde resmen gözlerim doldu yav. *

--! spoiler !--
devamını gör...
hep aynı şeylerin olduğu fakat benim bundan asla bıkmadığım anime. 2. sezonu da bitirdim ama resmen bitmesin istiyorum. *resmen takagi-kun'la, mashiro-kun'la beraber yaşamaya başladım. onların azmi beni de gaza getiriyor bir şeyler üretmek için. bu animeyi benim kadar sevecek ve içselleştirecek az kişi vardır, zannediyorum.
puanım 10 üzerinden 9; beni bu kadar mutlu ettiği ve hayatım üzerinde böyle bir etki bırakabildiği için. *
devamını gör...
bitti...
3 aydır izliyordum. 75 bölüm ile izlediğim en uzun anime oldu, uzun anime izlemeem diyen benim için rekordur bu yani. * böylesine ütopik fakat böylesine gerçekçi olduğu için gerçekten bıkmadan izlediğim bir animeydi. çok tatlıydı ya. sonlara doğru mashiro-azuki çifti artık beni delirtse de oldukça eğlendim.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.