balrog

the lord of the rings filmindeki evrende yaşŸayan kadim bir iblis türüdür.serinin birinci filminde gandalf isimli büyücüyü moria madenlerinin derinliklerine doğŸru çekmişŸtir, kara ateşŸin hizmetkarı olduğŸu söylenir.
devamını gör...
street fighter'da derin bir sempati duyduğum ve pek sevdiğim boksör karakterdi. ayrıca stajı da çok güzeldi.. ken ve ryu ile bu adamı geçme taktiği vardı.. eğilip olduğunuz yerde sürekli düşük çelme tuşuna basarsanız bu adamı geçebiliyordunuz.. yerdeki adamlara karşı bir şey yapamıyordu.
devamını gör...
en çok takıntı yapılan sitit faytır karakteridir. bu da boksördü herhalde. sağlam kroşeleri vardır. balyoz etkisinde. yenilince ken in suratını ekrana koyarlardı. sıfatında kanamayan yeri kalmıyordu garibimin. ordan biliyorum. *
devamını gör...
gandalf ile arasında kavga çıkan şahıs.
filmi izleyen, kitabı okuyanlar bilir. gandalf, gimli ; "bizim uzun zamandır görüşemediğimiz emmizade var. moria madenleri geçer bizde. orada kral. rakımızı balığımızı yaparız. mis gibi bakar bize. oradan geçer gideriz" dediğinde hık mık dediydi. ondan sonra melkorun unuttuğu bir dağ geçidinden götürmeye kalktıydı grubu. sonra kuşlar kargalar basınca da geri vites yapıp madenlere soktuydu grubu. orada ağzından çıkardıydı baklayı. "ya hacı, balrog var kavgalıyız biz onlan. elimden bir kaza çıkacak diye korkuyorum" dediydi.
şerefsiz gandalf.

(bkz: gandalf ın şişirilmiş bir balon olması)

devamını gör...
orta dünya kurgu evreninde karanlık tarafta yer alan varlıklar aralarında en güçlülerden şeytanımsı varlıklar. ateşten kırbaş, ateşten kılıç kullanırlar. ateş saçıp dururlar. sayıları yedi tanedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar