band of brothers

yanlışŸ hatırlamıyorsam 15 bölümlük çekileni ikinci dünya savaşŸını mükkemel olduğŸu kadar yanlı bi şŸekilde tasvir eden dizi.

bi dizi'den beklenmeyecek kadar görsel şŸölenler ve gerçekçi sahneler ile doludur. izlenmes tavsiye edilir.
devamını gör...
türkçesi "kardeşler takımı"dır. 2. dünya savaşında amerikan hava kuvvetlerine ait paraşütçü birliklerin normandiya sahillerine inmelerini ve akabinde cereyan eden savaşı konu alan, yetmeyen gözümüzün içine sokan, hatta kalbimizin orta yerinden vuracak derecede bizi etkileyen bir dizi. steven spielberg yapmış bukadar güzel bir dizi, yahudileri acınırmadan dururmu? episode 8'de (9'da olabilir) amerikan paraşütçü birliği almanyanın içlerine doğru girmiştir ve o sırada olağanüstü inanılmaz vahşice denebilecek bir nazi kampıyla karşılaşılır. ne olabilir dersiniz tabiki gaz odalarında öldürülen yakılan açsız susuz hastalık müptelası bırakılan gariban yahudiler.
devamını gör...
türkçesi kardeşler takımı olup ii. dünya savaşı sırasında amerikan ordusunun 506.alay'ın 101.hava gücüne bağlı easy bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanan 10 bölümlük dizi.

(bkz: company of heroes)
devamını gör...
tavsiye ettiğim savaş dizisi.

normandiya çıkarmasına iki yıl boyunca hazırlanan bir bölük askerin hikayesi. tabi azalarak devam ediyorlar. efektler harikulade elbetteki.
devamını gör...
2001 yapımlı dizi. kendisini hepiniz gibi trt 1 ekranlarından izlemiştim. sanırım şu zamana kadar yapılan en iyi ii. dünya savaşı temalı dizi. bizim yapımcılar da şu zaman olmuş hala çatapat patlatmaya devam etsin.
devamını gör...
geçtiğimiz hafta sonu başladığım şuan 9. bölümünde olduğum dizi. genel olarak yavaş ilerliyor bazı sahneler gereksiz uzun, ileri sarma isteği oluşturuyor insanda. bir de çok fazla karakter var isimlerini ve yüzlerini akılda tutmak imkansız. dizide ismi söylenince hatırladığım iki kişi var birincisi richard winters ikincisi Hemşire renee. * diğer karakterlerin isimlerini hatırlasam sayfalarca yazarım.
dizi genel olarak iyi, biraz sıkıyor ancak aynı zamanda merak da uyndırıyor. ben imdb puanını hak ettiğini düşünüyorum. öyle veya böyle güzel ve izlenmesi gereken bir dizi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar