bane

kesinlikle batman&robin isimli filmde lanse edildiği gibi ayunun teki değildir. bane joker'den hatta batman'den bile daha zekidir. bir adam düşünün hapiste doğuyor ve o ülkenin kanunları babasının işlediği suçtan dolayı ömür boyu hapis cezasına mahkum olmasını sağlıyor. hapishane dediğim de öyle basit bir hapishane değil zindandan beter. bu adam 8 yaşında eşek kadar herifi gebertiyor. hücresini farelerle ve yılanlarla paylaşıyor. ve 16 yaşında okumayı öğrenme imkanına kavuşan bu adam kısa zamanda 6 dil öğreniyor. hapisten kaçıyor hayallerindeki şehir gotham'a geliyor. kısa zamanda ipuçlarını birleştirip batman'in bruce wayne olduğunu anlıyor. yıllar boyunca batman ile bruce'un aynı kişi olduğunu bir tek gordon ve hugo strange anlamış-belki de joker oraya girmeyeyim-adam kısa zamanda puzzle'ı çözüyor. arkham'ı boşaltıp rakibini yoruyor evinde meydan dayağı atıyor,dayak ne kelime adamı resmen s...yor. sonra hayatını bağışlıyor. küçümsediği jean paul'a yeniliyor ve hapse giriyor. hapisten çıkıp ra's al ghul'un örgütüne girip nerdeyse ra's'ı öldürüyor. yüzlerce yıl boyunca çözülemeyen yazıtın anlamını çözüyor,satrançta ra's'ı yeniyor. şimdi sorarım size bu adama hayvan evladı diyerek ayıp etmiş olmuyor musunuz?

bane'in icnelemesini dha önce blogumda yapmıştım:

http:\\http://carnage86.wordpress.com
devamını gör...
(bkz: the man who broke the bat)

the drak knight rises'ın trailerında ağzı burnu dağılmış bruce'a "gotham'ı yanarken görmeden ölmene izin vermeyeceğim"demiştir.

ulan bu kötü adamlar hep böyle. ana karakteri yenerler sırf acı çektirmek için öldürmezler sonra ana karakter tekrar ayağa kalkıp onu yener.
devamını gör...
dc'nin villainlarındandır.çizgi romanda batman'in belini kırarak onu öldüren http://karakterdir.soğukkanlıdır,iridir,zeka seviyesi cüssesine rağmen fazladır.bu da onu batman için son derece güçlü bir rakip yapar ki zaten batmanin sonu olmuştur.ağzındaki maske hayatta kalması için gerekli bir teçhizattır.şov değildir.
devamını gör...
osmanlı kayıtlarından ve haritalarından ,iran tarihinden ve şerefnamede anlatılanlardan bu ilin eski isminin bebane olduğunu anlıyoruz. zamanla bane olarak anılmıştır.birde bane isminde bir emirliğin merkezi olan bane kasabası var fakat orası şu an yerleşim birimi değildir. iranlı kürt yönetmen bahman ghobadibu kentte doğmuştur.
devamını gör...
pena duro hapsanesinde dünyaya gelir. ana adı nino'dur. oyuncak ayısının adı osoito'dur. babasının suçları yüzünden suçlu doğmuş bi velettir. nese işte bi gün hapsanede trabzanlardan aşağı düşer. düşüş o düşüş bizim çocuk ondan sona manyar. komaya girer, rüyalarına yarasa tebelleş olur. sona sen bi kurbansın atarlarıynan büyüyen bizim oğlan canileşir. bigün komadan çıkar. sankim o sakin centilimin oğlan gitmiş, yerine nalet öfke kusan bir oğlan gelmiştir. komadan çıktıktan hemen sona koğuş arkadaşı parçalara ayırır. artıkın o bane'dir. cezalandırılır, pena duro'nun en lanetli yeri olan cavidad oscuraya atılır. ha bu arada bizim yarasa venom haplarını içmeye daha başlamamıştır. nese belki de başlamıştır. devam ediyom. arkaa hafif bi kemalettin tuğcu havası bıraktım emme önümüzde daha heycanlı bişiler var. bizim oğlanın takıntısı işi olur. yatar kalkar yer içer emme tek deri yarasayı öldürmektir. gel zaman git zaman 10 yıl geçer. delikten çıkar, birileri kendisine gothamdan, batmanan bahseder. lan sen misin bahseden. takıntısını cisimleşitirmiştir gayrı. sona hırslanır 6 dil öğrenir, kara şovalyeye dönüşürken bilgi manyağı da olur. lan sona her türlü pisliğin, hibinoluğun dibine vurur. cevazevinde isyan çıkarır, kendini öldü sandırır. olaylar olaylar lan hacım. ben gereken kötülüğüm slaganıynan yardırır. öncesi çizgi roman, sonası film lan. gidin seyredin. hadi bağalım.
devamını gör...


çizgi romanda görülmesi ilk olarak 1993 tarihli batman vengeance of bane isimli maceranın ilk sayısıyla olur. nam-ı diğer batman'i kıran adam.
devamını gör...
ölüm kapısı serisinde sartan alfredin hizmet ettiği küçük prensin adı. büyü ile krala kaktırılmış bir şerefsiz evladıdır, ancak kral biliyor olmasına rağmen hiç bir şey yapamıyordur. sonunda gizli bir suikastçi teşkilatında epey yüksek rütbeli bir abi olan usta hugh ile dolaylı olarak anlaşıp bane oğlanı katlettirmek ister..
olaylar gelişir. öyle bir gelişir ki bane ufacık bir yan karakter iken 8-10 kitaplık maceraların fitilini ateşler.

zehir demek ayrıcana.
devamını gör...
tom hardy çok başarılı.

karakterin hödük olarak yansıtılması biraz haksızlık olmuş.

aslında gayet fedakar ve kararlı birisi.

yani batman bale değil diğer kerestelerden biri olsa bunu tutardım ben.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar