tesadüfen bankada kimse yoktur ve numara alınır. gişedeki memurla göz göze gelinir, hadi şu düğmeye basmıycakmısın bakışı atılır, o ise gözleriyle işim var bi saniye bakışı yapıp başını önüne eğer, kaldırmadan numaraya basar. bu müşteri üstünde üstünlük kurma gayreti oldukça anlamsızdır.
devamını gör...
eğer personelle samimiyet varsa "ooo kimseler yok ya hu ", " evet sizin için kapattık bankayı bugün ehehe " gibi şakalaşmalar yaşanabilir. halit akçatepe gülüşüyle karşılıklı fingirdenir.
devamını gör...
az önce yaşadığım durum. bankaya girdim çalışan harici kimse yok, beni görünce hepsi avını kesen aslanlar gibi baktılar adeta..
arkadaş bide numara alırkan tc kimlik numaranı yazıyorsun falan kendime güldüm bu işlemi gerçekleştirirken.
devamını gör...
böyle bir durum olduğunda eziklikten ziyade her defasında kendimi kurallara uyan, medeni bir insan olarak hissederim.
devamını gör...
günlük kaç müşteriye hizmet verildiğini ve çalışanların işlem süresini hesaplamak adına yapılan şey. bir de kural her zaman kuraldır. sonra kavga çıkıyor işte alışılsın.
devamını gör...
eziklik değil pratikliktir. kimlik numarası gibi bir bilgi girişiyle sıra alındığında gişedeki personel kim olduğunuzu, banka hesaplarınızı vesaire görebilir böylece bazı işlemleri daha hızlı gerçekleştirir.
devamını gör...
saatlerce beklemenize neden olur çünkü bankalar önce kendi müşterilerini alır, bu yüzden müşteri gelene kadar beklerler. haaa bol paranız varsa direkt yönetim katına çıkar ve bir hayli itibar görürsünüz.
devamını gör...
ben bir gün kabinde görevli olmadığı halde kaç parça ile girdiğini gösteren numaralardan almıştım. arkamdan konuşup gülüştüler. çıktığımda sordum, bunu normalde kimse sallamıyordu sen yaptın dediler. ahahshs. kurallara uymak içime işlemiş. beni kaybettiniz siz devam edin.
devamını gör...
kimi yerlerde sayı azsa çalışanlar nazikçle buyrun sıradan alayım diyorlar. kimi yerlerdeyse işine ve müşterisine yabancılaşmış makyaj fıçısına düşmüş cicişler, içeride iki kişi dahi olsa ve siz bir şey sormak için yaklaşsanız lütfen sıra numarası alın diyorlar. işte ben o ikinci sıradakilere ayar oluyorum, tabi belli etmiyorum. kim bilir hayata neden öfkeli, belki yıllardır sevgilisi yok, yokluktan ve umutsuzluktan kışın bacak tüylerini almayıp ahmet amca gibi geziyor bile olabilir. anlayışla karşılıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar