bankalar promosyonu neden verir

helal mi? haram mı? tartışmalarını başlatan promosyonun neden, niçin verildiğini merak eden birinin sorusu.

bir x kişisinin, anlaşmaya göre bankaya parası 2 gün önce yatmalıdır. 2 * (36)=72 anlaşmalar 3 yıl olduğundan 72 günlük bir faiz işletilecek veya banka bu parayı başka amaçlarında kullanacaktır. ama bu para henüz kişinin parası olmadığı için her hangi bir sorun yok kişinin adına. para yattığı gibi çekilir ise banka verdiği promosyondan zarar edecektir. bankalar müşteriye en az 3 koldan bağlamak ister. bir kredi kartı, iki otomatik ödeme, üç kredi.

işte bu 3 nedenle bir şekilde bankaya bağlandığınız zaman sizden bu promosyonu çıkarmaya başlar para. otomatik ödeme, bankada paranızı tutmanız adına güzel bir tuzaktır.
devamını gör...
sonuna kadar helal olan bir paradır. pis koşullarda işçi çalıştıran maden sahiplerinin, inşaatta işçilerinin güvenliğini sağlayamayan patronların, ihale ihale koşan iş adamlarının, dini yerlere yardım diyerek para toplayıp bunları cebine atanların, yurt dışında müslümanlara yardım edeceğiz deyip o paraları yiyenlerin kazandığı paradan kat ve kat daha helal olan paradır. ha ben bu para için cehennemde yanacak isem en azından yanarken bileceğim ki onlar benden bin kat daha fazla yanacak.

edit: amma maden sahibi ve ihale peşinde koşan yazar varmış burada.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar