banyo yapmak vs duş almak

duş almak daha ucuza kaçar benim için. şimdi harç, kum, sıva, toz kim inşaatla uğraşıp banyo yapacak! al bir duş, koy evde misafirlerin görmeyeceği bir yere ,bitsin.
devamını gör...
banyo yapmak ve duş almak işin özünde yıkanmaktır. banyo yapmak daha uzun sürelidir, duş almak ise kısa sürelidir.

örnek vermek gerekirse duş almak bir duş kabinine girilip, ayakta yıkanmak iken banyo yapmak küvet içersine girip saçlarım ipek gibi kokum bebek gibi şarkısıyla banyo ördekleriyle oynamaktır.
devamını gör...
ikisi de su ile yapılan eylem olmasına rağmen birini yapıyorsun birini alıyorsun, garip. banyo yapmak detaylı yıkanma işidir, duş almak ise bi arkadaşa bakıp çıkıcamın sulu versiyonudur. mecaz anlamında hee, haydaa.
devamını gör...
tamam çok benziyorlar ve farklılıkları var. amaa "genelde banyo yapmadan önce duş alıyorum" demişti biri. bu neyin nesi. madem banyo yapılacak niye su israfı yapıyorsun. yahut mesele bildiğimden çok farklı.
devamını gör...
günümüzde modernlikten ötürü duş almak revaçta olsa da banyo yapmanın yeri bir başkadır, diyebileceğim karşılaştırmadır. zira banyo yapıldıktan sonra yoğun bir uyku hâli çöküyor ve kişi daha rahat bir uyku çekiyor. o yüzden her ne kadar duş daha yaygın olsa da gönlüm banyo yapmaktan yana.
devamını gör...
duşun fonksiyonu sıcaklığına göre değişir. gün sonunda alınmış sıcak bir duş günün tüm yorgunluğunu alır, üstüne yeni yıkanmış nevresimlerle uyuyarak diğer güne pamukkk gibi uyanırsınız. gün başlangıcında alınan soğuğa yakın ılık duş ise güne zinde başlamayı sağlar. gece çok az uyumuş ama uzun bir güne başlaması gereken kişiler için iş gorecektir.
banyo benim için ev yapımı spa'dır. uzuuuun uzuuun sıcak su altında sevilen şarkı eşliğinde banyo yapılır. ambians falan olayları seviliyorsa kokulu mumlar yakılıp sevilen içecekler tüketilebilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar