barbaros şansal'ın iftar paylaşımı

terzi yamağının paylaşımı da bu olur zaten. çok da şey etmemek lazım. hayır benim anlamadığım bizim orucumuz buna neden batar.

devamını gör...
twiti de kafa güzelken atmış olsa gerek, öyle değilse türkçe hocasına selamlar.

biyolojik takvim dışında üreme içgüdüsü dışında zek yapmak ne oluyor anlatsana biraz...
devamını gör...
tahrikçi entelin akşam yemeğinde yediği leşi paylaşmasıdır. evet.

ek: içki ile ezanın tahrikinin kıyaslanmasına vesile olmuş konu.

kardeşim! bu memleketin % 99'u müslüman ve biz bu ezan sayesinde bu toprakları fethettik, bu ezan sayesinde gözümüzü kırpmadan ölüyoruz ve ölmeye de devam edeceğiz.

ateistin, deistin hatrı için ezanı susturamayız.

haydi sizde şansal tahrikçisinin ramazan'da sofrasına koyarak paylaştığı leş'in tarihimize, bu topraklarda var olma sebeplerimize katkılarını yazın.
devamını gör...
hocam ne de çabuk tahrik oluyorsunuz yaa. banyomdan, yatak odamın içine kadar günde 5 vakit ezan bağırılan bir ateist olarak biz tahrik olmuyoruz, siz neyin tahrikinin kafasını yaşıyorsunuz? bu arada ezan da muhteşem bir sesleniştir kanaatimce. ezandan hiç bir rahatsızlığım yok. fakat bu aşırı yüksek bir desibel ve bozuk bir ses sistemiyle yapıldığında insan kendini iyi hissetmeyebiliyor. bunun ateist yahut teist olmakla da bir ilgisi yok aslında.

açlık sınırının altında bir maaş alarak, aldığım maaşın fazlası bir oranda vergi ödeyip, 8 bakanlık bütçesine sahip diyanetin bu paraları nereye harcadığını söylememesi beni bir ateist olarak tahrik etmiyor. gerçi bu konunun da ateist- teist olmakla bir ilgisi yok. onurlu her insanının sorgulaması gereken bir husus bu.

günümüzde her yerden teist baskılar bu kadar kafasızca hepimizi felakate sürüklerken, bir tane deli adamın paylaşımından mı tahrik oluyorsun arkadaş? ee gel de bizi o zaman sandalyeye bağla da inşaat tepelerinden aşağı at. ne diyim ben sana. yahut buna gücün yetmiyorsa, tuvalate banyoya git.
devamını gör...
çirkin bir paylaşım;
1- rakıyı su bardağında içen biri var çünkü
2- twist on, ucuz bir şarap var masada
3-salata çok uyduruk
4- yeni rakı nedir ya
şaka şaka adam müslüman değil la size ne? eminim o et de domuz etidir.

ben,beni gecenin 3 ünde davul zoruyla uyandıran davulcuya bu kadar tepki gösteriyormuyum?
devamını gör...
mevzu aslında sofrada ne olduğu değil. bunu dini gönderme ile paylaşması. ısteyen istediğini içsin bize ne. ateizm bir yaratıcıya inanmamaktır ha babam islam'â saldırmak değil. bizim ateistler bunu anladıkları zaman her şey çok başka olacak. o ezan okundu muhabbeti olmasaydı kimse bu fotoğrafı iplemeyecekti. ama belki de derdi bu, bilemiyorum.
devamını gör...
oruç tutmuş mudur tutmamış mıdır, ya da kabul olunmuş mudur olunmamış mıdır bilemeyiz; Allahu a'lem... fakat oruç demek dili, zihni, kalbi terbiye etmek dizginlemek demek. barbaros şansal, mide orucu tutmuş olabilir fakat paylaşımındaki üslup ile saygı kefareti ödemesi gerekiyor. imla ve anlatım hatalarına girmiyorum bile, yuh develerin kurbanı da karşılamayabilir bunun kazasını...
devamını gör...
ülkemizde saygısızlık çok taraflı yapılıyor, barbaros'un bu yaptığı da saygısızlık, ancak buna saygısızlık diyenlerin "kendi tarafının" yaptığı saygısızlıklara da saygısızlık diyebilmeleri gerekiyor..

"seçimden sonra gerçek yüzlerini göreceğiz" demekle olmuyor..ramazan'da kul hakkı yiyenlere ses çıkarmıyorsan buna da çıkarmamalısın!

saygı çift taraflı gösterilmesi gereken bir olgudur..
devamını gör...
trollere açıktan malzeme vermek ve böylece daha da yayılmasını sağlamak amaçlı, ayrıca mübarey ayda insanların sinir uçlarını zorlamak adına ahlaksızca bir provokasyondur. böyle bir süreçte böyle bir paylaşım yapan adamın, kendisinin ekşınlarının genellenerek ekrem imamoğlu ve cumhuriyet halk partisi ile özdeşleştirileceğini bilmemesi mümkün değil. kasten, itliğine, inadına böyle bir hareket yaparak kafaları karıştırmak suretiyle zor da olsa toplumla barışma yollarını gözeten ''yeni chp'' profiline zarar vermek istemiş belli ki. barbaros gibi medya maymunları, kaftancıoğlu gibi militan siyasetçiler, özdil gibi satılık kalemler asla ve kat'a muhafazakarların takdirini zerre kadar bile olsa kazanmış kimseyi kendi taraflarında görmeyi hazmedemezler. gerekirse yüzde onluk marjinal bir grup olarak kalırlar ama kesinlikle kendi iğrenç zihinlerindeki salak elitizm duygusunu yaşamak ayağına bunu kabullenmezler. atatürk'ü de, cumhuriyeti de, demokrasiyi de kendi tekelinde gören bu hastalıklı tiplerden kurtulmak en az bağnaz müritlerden ve satılık trollerden kurtulmak kadar önemlidir ülkemizin düzeni ve toplumun sıhhati için...
devamını gör...
adam kendi takipçileriyle kendi çapında geyik yapıyor.

beğenmiyorsanız takip etmezsiniz olur biter.

ben takip etmiyorum, umrumda da değil.

ama sen adamın profiline giriyorsun, seni rahatsız eden bir şeyler bulup yaygara koparıyorsun. haber yapıp siyasi prim kasıyorsun. adamın profilinde ne bulacağını biliyorsun ama yine de tıklıyorsun adamın profiline yani... skandal yaratmaya çalışıyorsun.

ortalama bir dindar müslüman zihniyeti böyle işte, çağrılmadığı, ait olmadığı yaşam alanlarına girer, orada kendi kurallarını dayatmaya çalışır. kendi değerlerine aykırı bir şey görünce de islamofobya diye yaygara kopartır, demokrasicilik oynar ama kendi mahallesinde atayiste, ''ayyaşa'' zopa çekmeyi hak görür. bari dilinizi düzeltin, riyakar dilinizi. demokrasiyi, hümanist dili alet etmeyin. açık açık: ''barboros şansal'dan kafir paylaşım'', ''laikler püskürtüldü'' falan diyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar