barış atay

bir dizi de oynayıp sonra tiyatro"cu" olmuş ve sonra da gezi parkında soluğu almış ve şimdi de hükümetin suriye politikasını bir antakyalı olarak eleştiren tip. tutuklanmış, ilk duyduğumda sallamadım, yapmıştır bir halt dedim, ne de olsa istiklal mahkemesi yok meydan da, bağımsız bir yargı var, abi videoyu izleyince bir de gördük ki, esad'ın yaptığı yanlış yok mu var elbette ama hükümet gak guk. sen kimsin lan teres? dünün ekşi sütü seni. ulan bunları güzel ülkemde adam yerine koyup izleyen, buralara çıkaranlara yazıklar olsun. bu kadar basın var, hiçbiri doğru yazmıyor abi, senin gibi antakyanın bilmem neyine güvenicez doğru söylüyorsun.

http://www.cogitosozluk.net...

devamını gör...
solak kafalı anarşist söylemli oyuncu barış atay serbest bırakıldı.. son taze haberdir.

haber: redhack soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında oyuncu barış atay'ın da bulunduğu 14 kişi serbest bırakıldı.

gazetecilere açıklama yapan atay, gözaltına alınan 13 kişinin her birinin barış atay'dan daha değersiz olmadığını belirterek şöyle konuştu:

"tarih, hepinizi yazacak ama bugün bu ülkede şimdiye kadar görülmemiş kadar biat kültürüyle yaşayan bütün medya patronlarını affetmeyecek o tarih. ve ben bu medya patronları adına utanıyorum. nasıl serbest bırakıldığımızı söyleyelim: sanırım insanlar, 'kendi rızası vardı' ya da 'satıcı değil ama içiciyiz' dediler ki serbest bırakıldılar. çünkü bu ülkede tecavüz ve uyuşturucu madde kullananlar dışında kimse serbest bırakılmıyor."
devamını gör...
gezi eylemlerine destek verdiği için, red hack soruşturması kapsamında göz altına alınan adam gibi adam. serbest bırakıldıktan sonra yaptığı konuşma tarihe not düşülsün kıvrak sanatçılar gibi yapmamış, lafını esirgememiştir.

devamını gör...
cnn'di sanırsam, katıldığı program da aleni şekilde nusayri-alevi olduğunu ifşa edip, propagandasını ona göre bina etmiş kişiliktir. ırkçılık denilen zıkkımdan nefret ediyorum, lakin, genel tabloya bakıldığı takdir de, bu adamın söylemlerinin altında yatan şeyin çok daha mübhem olduğunu düşünmüyorum. niyet okuyuculuğu, komplo teorisyenliği vs. gibi şeylere girmiyecem, adliyeden çıkarken yapmış olduğu konuşmaları ezberlediği ne kadar açık. kendi çapında bir giydirme yaptı ve helal olsun sana kimsenin söylemediklerini söyledi, dendi. bu ülkede basın yoluyla açıklamalar yapmadaki özgürlüğü getiren şuan ki iktidardır. senin gibi bir çizik plak çıkıp böyle bıdı bıdı yapabiliyorsa bugünkü iktidara borçludur. eğer sen çıkıp iktidara böyle neyine güveniyorsan artık, sallıyorsan, bu iktidarın halka vermiş olduğu özgürlüktür. ama teröristliğe, kolpa anarşistliğe, biz doğruyuza gerek yok. eleştirin mi var kardeşim? birşeyler yaz, insan gibi eylem yap ama insan gibi, insanları öldürme, kamu malına zarar verme. gülsuyu bilmem ne diyor, ulan haysiyet lazım insana, gülsuyuna kaç kere gittin de veya gülsuyunda yaşayan bu teröristlerin ne halt yediklerini biliyor musun da? gerçi tövbe, size göre bunlar normal şeyler, sizin gibi insanlar için elde edemediğini öldürme, yok etme kanınızda var. kanınızı ....
devamını gör...
hakkında sıkıntı yapılması onun kâle alındığının göstergesi olacağından diğer ürüyenlerle birlikte yol verilmesi gerekendir. fazlası değil, itin kopuğun aydın ve sanatçı olduğu ülkemizde o bir sanatçı olmuş o da bir aydın olmuş çok mu? bıyığını..
devamını gör...
bunun gibi insanları gördükçe tiksiniyorum, tek kelimeyle yazıklar olsun. kendi iğrenç dünyalarında boğulsunlar, hepsinin zihniyeti belli. gezi olayları üzerinden toplumda yer edinmeye çalışan bir aktör, baktı oynadığı dizilerle bir yere gelemeyecek. Allah ıslah etsin.
devamını gör...
önce özdilek'in çıkardığı yeni yıl takvimi, sonra bunun attığı tweet. bizim bir şey yapmamıza gerek yok, memleketimizin gidişatına, artan duyarlılığına paralel olarak zaten bunlar kendi kendilerini ifşa ediyorlar.

o değil de kendi yediği nanenin faturasını, yazdığı ''özür'' tweetinde bakanın üzerine atması da kafan çok güzelmiş kardeş güle güle kullan dedirtiyor adama. bu kafa böyle bir kafa demek ki. inadına isyan, hala daha birine laf atmaya çalışma, başkasına suç bulup kendi yediği haltın üzerini örtmeye çalışma vs vs.

yazdığı özür dileme tweetlerinde bile hala daha içindeki kinin, nefretin olduğu besbelli. tahmin etmediği bir şekilde cereyan eden tepkiye mütevellit istemeye istemeye yazdığı besbelli.

sen bir milletin dini ve milli değerleriyle dalga geçersen o tweeti de silersin, tükürdüğünü de yalarsın, istemeye istemeye özürünü de dilersin... diletirler adama*.
devamını gör...
ucuz yoldan meşhur olma yolunu bulan ucuz insanlardan...

ne iş yaptığını bile bilmiyorum....

sorsan atatürkçüdür.devrimlerinin sıkı korumasıdır..ama laiklik ilkesindeki din ve vicdan özgürlüğü konusunda müslümanlara her türlü bskının yapılmasına karşı değildir..

sorsan en kral özgürlükçüdür...ama kara çarşaflı bir anneye laf sokmaktan,insanlık dışı biriymiş gibi bakmaktan geri durmaz..birisi kara çarşaflıysa yüzde yüzde baskı altındadır..ama bir kişi mini etek giydiğinde özgürlükçüdür..

2015'e girdiğimiz şu günde 2014'te ülkemizdeki tahammülsüzleri,kabızları çok iyi gözlemliyoruz...

verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı gayet mutluyuz..o sizin rahatsızlığınız efenim...
devamını gör...
evet büyük terbiyesizlik yapmış zaten genel olarak duruşunu da biliyoruz o yüzden yadirgamadik bunu tabiki.. ama onun yaptığını yapan "senin ananda........." diye devam eden iğrenç cümleler kuran insan da en az bunun kadar bos biridir.. hele de ben müslüman ım diyen insana hic yakışmaz..
devamını gör...
bir iki sıradan dizide rol almayla kendini devrimin önder sanatçısı sanan sıradan, bayağı ve terbiyesiz insan.
bu ilk vukuatı değil. gezi olaylarından beri böyle hezeyanları sürekli yapıyor.
sanat camiasında bunun gibi sahte aydınlardan çok var maalesef.
bu kadar ciddiye alınması bile bu kadar sıradan bir adam için lütuf.
devamını gör...
(bkz: cogito sözlük anayasası)

konu islam olunca eleştirecek yer bulurlar illaki. bir yahudi kadının giyimi mesela onlar için eleştiri vesilesi değildir. veya sözde antikapitalist geçinen bu zihniyet kendi giyimiyle! bir müslümanın giyimini ideolojisi içerisinde bile değerlendirip harmanlayamaz. neresinden bakarsanız bakın tutarsızlık...
devamını gör...
oyuncu/sanatçı kibrine kapılıp halkı aşağılama vazifesi edinmiş lüzumsuzlardan biri.
şahsının oynadığı hiçbir diziyi izlemedim. adını bugün duydum desem yeridir. hiçbir yerde de görmemiştim daha önce. cahilliğimin mutluluk verdiği yerlerden biri olsun. ama belli ki gezi olayları sırasında kendisine "başbakan behzat ç" diye tezahürat yapılan erdal beşikçioğlu'nun o ergenimsi havasına girmiş. oynadığı rollere kendini fazla kaptıran, az çok da dizilerin türk halkı üzerindeki etkisini bilen oyuncuların çoğunun yaptığını yapmaya çalışmış, "bir kenardan bir müslümanı aşağılasam, en azından 'sözde aydın' kesim arasında kendime yer bulurum." diye düşünmüş. kemik gözlüklerini sette mi unuttun parlak zekâlı, onları taksan belki de bir nebze olsun görürsün insanların senin istediğin kadar değil kendi istedikleri kadar vücutlarını örtme kararını verebilmelerinin de özgürlük olduğunu. gezi olaylarına katıldığın zamanlarda kopardığınız "hayat tarzımıza müdahale ediliyor" yaygarasını unutmuşsunuz bakıyorum.
gerçi o vakitler eleştirdikleri ne varsa şimdi ve evvelce işlerine geldiği zaman yapmayı ilke edinmiş omurgasızlara neyin hesabını soruyorsak...
devamını gör...
eleştiride "kavram"lar ve "kişi"ler ayrımını idrak edememesinden ötürü yerin dibine batırılmasında ilk kez cogito'nun çoğunluğuyla aynı fikirde olduğum kişi.

bakın kara çarşaf'ı eleştirmesine kimsenin hiç bir lafı olamaz. hatta ben de desteklerim. kara çarşaf bana göre de ne islam'da ne de günümüz çağında yer almayan, almaması da gereken bir şeydir. ben bu düşünceyi savunurum. ama kimsenin de giyimine kuşamına karışamam. aksi halde başkasının özgürlük alanına girmiş olursunuz.

barış atay denen şahsın yaptığı yanlış ise belirli bir insanla aleni bir biçimde dalga geçmesidir. üstelik burada tercih edilmiş bir ön planda olma, ünlü yahut popüler olma durumu da yok. ailenin çocuğu yeni yılın ilk bebeği oluyor denk geliyor ve bir anda bakan gazeteciler yığılıyor. belki de hiç istemedikleri bir şeydi bu göz önünde olma durumu.

işte burada üzücü olan nokta da bu. insanların bu ince, hassas ayrıntıları kaçırması. daha yıkıcı olanı ise bakanın fırsat bilip şov yapması ve "kadının tek kariyeri annelik olmalı" açıklamasında bulunması, ancak bu barış atay denen abidik kişiliğin yaptığı bir saygısızlığın koskoca bir bakanın skandalından daha fazla yer bulması..
devamını gör...
bugüne kadar arka sıradakiler saffet'ken gezi dönemiyle beraber tiyatrocu aktivistliğe terfi eden ve sonra oradan yardıranesed muhibbi popüler muhalif.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar