barış özcan

#özgürler 

yaklaşık bir hafta önce keşfettiğim ve sözlükte yazmamı olumsuz etkileyen, kendimi bir anda video bombardımanında bulmama neden olan youtube kanalı, abimiz.
ilham verici ve sıra dışı videolarıyla, jest mimikleri ve kusursuz üslubuyla her gün video yapsa izlenilesi dedirtiyor.
devamını gör...
türkiye'deki kaliteli ender youtube kanallarından birinin sahibi olan insan. ses tonu, mimikleri, anlattığı konulara hakimiyeti ve farklı yaklaşımı kendisini fazlasıyla izlenebilir kılıyor. uzun yıllar adobe türkiye ve apple gibi yerlerde çalıştıktan sonra kendi reklam ajansını açmıştır. bildiğim kadarıyla görüntü yönetmenliği de yapmıştır. ayrıca profesyonel bir ted konuşmacısıdır.

42 yaşında olduğuna inanmakta bir hayli güçlük çektiğimiz bu abimiz, ağırlıklı olarak yemek tarifleri üzerine yazan blogger ve youtuber devletşah özcan ile evlidir.

https://www.youtube.com/use...
devamını gör...
youtube'un tarafından yayın yapan tüm kanallar arasında 12 değişim elçisinden biri seçilmiş. sonuna kadar da hak ediyor. uzun yıllardır bu kadar kaliteli içeriği bir arada başka hiçbir yerde görmemiştim.

devamını gör...
seçtiği konular ve ele alış şekliyle kendine hayran bırakan insan.

aynı videoları arada açıp açıp izlediğinizde bile sıkılmıyorsunuz. harekete geçmek ve yaşama değer katmak için biraz cesaret ve biraz da motivasyon sağlıyor.

konuşsa da dinlesek insanlarından yani.
devamını gör...
bir arkadaşımın ısrarları üzerine birkaç videosunu izleyip abonesi olduğum youtuber.
haftalık kitap önerileri gibi birkaç videosu hariç hoşuma gitmeyen bir şey olmadı.
dolu dolu videolar yayınlıyor. ted de yayınlanmış bir videosu var. bir bakılmasını tavsiye ederim.
devamını gör...
iyi bir youtuber olmasının yanında şahane bir baba olduğunu düşünüyorum. yaklaşık 6 yaşında ismi sufi olan bir oğlu var. sufi ile çektiği videoları izlendiğinde aralarındaki iletişimin ne kadar güçlü olduğu, çocuğuna karşı ne kadar saygılı ve ölçülü davrandığı, iyi yetiştirmek için maddi manevi çabaladıkları çok açık görülüyor. kendi adıma söylemem gerekirse barış özcan ve eşi devletşah hanımın çocuk yetiştirme tarzlarından fazlaca ilham alıyorum. eşinin de çoook eski bir blog sayfası var. orada barış özcan'ın kendisine nasıl evlilik teklifi yaptığını da anlatmış. aynı zamanda eşi de youtuber. genelde sağlıklı tarifler ve ev hayatına dair pratik bilgiler paylaşıyor.
devamını gör...
vay arkadaş dediğim youtuber.

adamın fetöcü olduğu ile ilgili şüpheler varmış, inşallah öyle bi'şey yoktur.

bu kafada olup feto'ya biat ediyorsa yazık olur.

zaman gazatesi'ndeki sunumu

ve

15 temmuz'da yayınladığı video

referans gösterilmiş sanırım.

zaman gazetesi sunumunu izlemedim açık konuşmam gerekirse bir buçuk saatlik video oradan bi'şey çıkar mı sanmam, adobe adına katılınmış ve bir sunum yapılmış gibi. zaman gazetesi'nin önünden kimler geçmedi değil mi?


15 temmuz'da yayınladığı video ise bana göre güzel bir sistem eleştirisi gibi 15 temmuz ile alakası yok. hatta ilgili dizi merakımı çekti.**

dizideki şu alıntı yüzünden bu iddia:

"artık gerçeklerin farkına vardım. öncesinde uyuyordum. her şey de bu yüzden oldu zaten. meclis binasında katliam yaptıklarında hiçbirimiz uyanmadık. suçu teröristlere attıklarında, anayasayı askıya aldıklarında, o zamanlar da uyanmadık. geçici olacağını söylemişlerdi. zaten hiçbir şey bir anda değişmez. içinde olduğun kazan yavaş yavaş ısınırken farkında olmadan haşlanarak ölürsün."

dizideki distopya dünyasındaki olayların oluşum sürecini anlatan bu kısım distopik hikayelerde gayet mümkün. 15 temmuz ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

ama belli de olmaz hani.

bu arada bir ara o diziye bakmam lazım konu ilgi çekici.
devamını gör...
youtuber. ses tonuna hayran oldum bu adamın. her şeyi güzel ve tane tane anlatıyor. faydalı bilgiler sunuyor. youtube daki video çöplüğünde kendini gösterebilmiş insanlardan biri.
devamını gör...
eski bir adobe çalışanı olduğundan sanırım videoları bi şekilde kendisini izlettiriyor kırmızının intikamı adlı videoyu izlerken ekran ışığını kısmanızı öneririm kesinlikle gözünüz yanıyor yalnız sonsuzluk fonu olan beyaz tercih etmesini acaba matrix filminden mi etkilendi diye merak ediyorum yine de "ben sadece belgesel izliyorum"cu arkadaslar bu adamı kesinlikle seveceklerdir dediğim kişi.
devamını gör...
şu an ailesi ile birlikte amerika'da bulunan youtuber. sebebi ise, youtube'ın türkiye'den tek davet edilebilir şahsiyet olmasıdır. özverili bir baba, mantık dahilinde olan bir insandır. eşini de severim.. hayat dolu insanlardır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar