savaş hakkında, demokrasi hakkında atıp tutan çok var ama kimse de demiyor türkiye oraya girerken orası gül bahçesiydi de türk askeri çiçekleri mi ezdi? hiç sorgulamıyorlar. oranın yerli halkı askerimiz gittiğinde sevinçle mutluluktan akan gözyaşlarıyla karşılanıyor. bugün hdp'nin sırtını dayadığı soysuzlar orada vahşice katliam yaparken onlara neden ses etmediler de bugün türk askerine olmadık yakıştırmalarda bulunuyorlar bunu sorgulayalım diyeceğim de bunlarda ne utanma duygusu ne merhamet var. böyle ahmakça açıklamalar yapmaya devam etsinler. bizimkiler kan kusturmaya gidiyorlar. ayaklarına taş değmesin.


hdp;

"hdp grup başkanvekili saruhan oluç, bölgede düzenlenecek askeri harekatı yanlış bulduklarını söyledi.

oluç, "suriye'nin kuzeyine ve doğusuna yapılacak bir askeri harekat, bu bölgeye huzur getirecek olmayacaktır. bu daha önce de hep dile getirdiğimiz bir konuydu. görüşlerimizi defalarca açıkladık. suriye'de demokratik rejimlerin geliştirilmesi için askeri güçle değil, demokrasiyle adımların atılması gerekiyor. suriye'de iç savaşın sona ermesi için bu adımlara ihtiyaç var. askeri güçle bölgede hakimiyet sağlama hedefleri her zaman geri tepmiştir." ifadelerini kullandı."chp;
chp istanbul milletvekili sezgin tanrıkulu, suriye'ye yönelik yeni bir askeri harekatın yanlış olacağını savundu.

chp'li vekil, "bugün veya yarın suriye'nin kuzeyinde, bir savaş hazırlığı var. savaş, insanlığa karşıdır. savaşın kazananı olmaz. maalesef, 9 yıldır hükümet suriye savaşına müdahil olarak, suriye'yi yaşanmaz hale getirdi. şimdi yeni bir savaş dalgasıyla karşı karşıyayız. kimin toprağında kime güvenli bölge oluşturacaksınız." ifadelerini kullandı.
devamını gör...
buralarda onların yöneticileri için "terörist" ifadesini kullandığım zaman bu sayfanın yöneticileri bana uyarı bildirimi gönderiyordu. ben daha da birşey demiyorum.
devamını gör...
ülkenin belki 100 yıllık geleceğini olumlu etkileyecek bir operasyona siyasi hesaplarla karşı çıkılması ve şahsi menfaatlerin müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edilmesi durumu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar