baş kısmı dişle ezilmiş tahta kalem

öğrenim hayatından hatırda kalan milyonlarca ayrıntıdan bir tanesi. kalemle haşir neşirken farkında olmadan ağza alarak kemirilmeye başlanır. birkaç denemeden sonra kalemin tahtasının üzerine kaplanmış boyası ve boya altındaki öz renk ortaya çıkar. ayrıca pek bilinmese de emilerek vücuda karışan tahta suyu zeka açar, bünyeye dinçlik verir.
devamını gör...
yaşanmışlığı olan güzide kalem. duruma göre sıkıntı, stres ya da alışkanlıktan tezahür etmesine karşın çoğu kişinin eğitim/öğretim hayatında önemli bir yeri vardır. bu arkadaşın ekürisi tırtıklanmış yeşil silgidir...
devamını gör...
yer yer üzerindeki boyanın döküldüğünün görüldüğü kalem. her kırtasiye malzemesi gibi bir hevesle alınan bir süre sonra da orası burası tırtıklanan ısırılan kadri kıymeti bilinmeyen objeler arasında yerini almıştır.
devamını gör...
montreal unv sinin arastirmasina göre konsantrsyonu artiran eylem. tirnak kemirmek gibi.


araştırmacılar "eğer bir işin doğru yapılmasını istiyorsanız onu tırnaklarını yiyen birine verin." demekten geri kalmayacak kadar bu konuda eminler. çünkü tırnak yiyen insanların bu davranışı kesinlikle odaklanmak için yaptıklarına inanıyorlar. dikkat edilirse, tırnak yiyen insanlar genelde bir şeyler okurken, izlerken, dinlerken ya da odaklanılması gereken bir işe başlarken bunu yapıyorlar. bu onların son derece dikkatli olmasını sağlıyor. ısırmak öyle bir dürtü ki, türk insanında sıkça görülen çekirdek çitleme bağımlılığı yine burayla ilintili. çünkü ısırmaya bir kez odaklandığınız zaman beyniniz adeta bir kilitlenme yaşıyor ve yüksek bir performans sergiliyor. bu yüzden maç, dizi, film izlerken sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı duyuyoruz. sebebi "daha iyi odaklanmak". bu noktada montreal üniversitesi araştırmacıları "bırakın yesinler" diyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar