başakşehir şehir hastanesi

bu yıl içinde kısmen açılması beklenen devasa hastane. çocuk, kadın doğum, nöroloji, genel hastane, psikiyatri hastanesi, ortopedi v. s v. s ayrı ayrı hastanelerden oluşan kompleks bir yapı. bölge trafiğini yoğunlaştıracağı kesin. bilhassa sağlık turizmi için helikopter pisti de yapılacağı söyleniyor.
devamını gör...
her yer beton ısrarla beton inadına beton. ey reis kimleri zengin etme derdindesin? artık enerji sektörüne ve üretim odaklı yatırımlara yönelmenin zamanı gelmedi mi?
devamını gör...
ankara bilkent şehir hastanesinin yanından geçemez. ama yine de büyüktür.
(not: yazar burada ankara ile istanbulu yine karşılaştırmıştır. ankara'yı gönlüne basmıştır.)
devamını gör...


2.682 yatak kapasitesi ve 1.000.000 metrekare kapalı inşaat alanı ile istanbul başakşehir şehir hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek 2.040 sismik izolatörle, “dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası” unvanına sahip olacak. istanbul başakşehir şehir hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edecek.

istanbul başakşehir şehir hastanesi, 2.354 yatak kapasiteli ana hastane, 200 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve 128 yatak kapasiteli psikiyatri hastanesi’nden oluşacak. ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulu 6 adet bloktan oluşurken, içinde şu birimleri barındıracak.

469 yatak kapasiteli genel hastane
327 yatak kapasiteli kalp ve damar hastalıkları hastanesi
311 yatak kapasiteli ortopedi ve nöroloji hastanesi
521 yatak kapasiteli çocuk hastanesi
359 yatak kapasiteli kadın hastanesi
367 yatak kapasiteli onkoloji hastanesi
128 yatak kapasiteli psikiyatri hastanesi
200 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi


devamını gör...
isminin başakşehir çam ve sakura şehir hastanesi olarak değiştirilmesi gereken başlık. ilk başta şaka sandım ama gerçekmiş. madem bunlara böyle isim koydunuz bizimki niye tırt gibi ankara şehir hastanesi. nedir bu ankara’nın çektiği.
devamını gör...
yapılması çok uzun sürdü. bir de çok para harcandı. imamoğlu'na bırakılsaydı o da adana'daki mevkidaşı gibi hemen 1000 yataklı yerine 10.000 yataklı sahra hastanesi yapıverirdi.
devamını gör...
günde 500 ameliyat yapılabilecekmiş.
inanılmaz bir sayı.
dünyada bu teknolojiye sahip ikinci bir hastane yokmuş.
helal olsun diyorum.
ülkemize hayırlı olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar