başakşehir

48 (kırk sekiz) hanelik blokların birinde komşuluktan bi haber sonradan görmeler ile geçirdiğim 6 aydan sonra koşarak uzaklaştığım yeni ilçe*. adamlar asansörde yüzünüze bakmıyor bırakın selamlaşmayı, hayır insan merak eder kim lan bu binaya girip çıkıyor diye.
devamını gör...
zamaninda sag basi dedigimiz simdi ise cok daha farkli olmus bir yer.. gorgusuz diyenlere gelince basaksehirde* etaplar gelir dagilimina gore olusmustur basta bu amaclanmasa bile.. Ama zengin olanlar gorgulu olacak diye bir kaide yok sadece bu genelleme disinda kalacak bircok insan biliyorum ki bu zaten sitenin buyuk kismini kapliyor ama yeni gelenleri bilmem.. 5 sene 1.etapta 7-8 sene de 4. Etapta ikamet etmis biri olarak burayi seviyorum ve daha da guzellestigini goruyorum.. Sakin bir yer arayanlara ideal yerlesim yeridir*.. Ayrica yazin katirtirnaklari cok guzel acar*..
devamını gör...
etaplar arasında bulunan geniş vadi'nin yine vadi adında büyük bir parka dönüştürüldüğü gözden ırak bir yerleşim merkezi.
devamını gör...
şehirde oluşan artı değerden biraz daha fazla pay alanlar, zamanla şehir dışlarına giderler modern şehircilikte. buna süzülme denir. başakşehir, 1995'ten sonra islamcı kesimde doğan bir katmanın yoğunlaştığı bir yerdir. oturmayı tercih etmeyeceğim bir yer. bizim şehrimizin yapı taşı mahalledir. başakşehirde mahalle yok. ne kadar bize ait olmayan bir yaşam biçimi olduğunu bile kavramıyorlar bu beldenin sakinleri. ı-ıh. ısınamadım başakşehire.
devamını gör...
sukünet hakimdir, güvenlidir. çevre düzenlemesi ve belediye hizmetlerinde aksaklıklar olsada iyidir. bloklar boy boy dizilirken diğer ihtiyaçlar ihmal edilmiştir. okul, spor, kültür salonları mesela vs. ulaşım sorunları gittikçe azalıyor. şehir merkezine ve ana yollara yakındır.

çevre ilçelere nazaran gelir ve eğitim seviyesi oldukça yüksektir. fakat başakşehir'in köklü ve oturmuş bir geçmişinin olmaması gibi, burada oturan, yaşayan insanlarında çoğu köklerden yoksundur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar