başarı

kişisel gelişim kitaplarının vazgeçilmezidir...bizim toplumumuzda, kültürümüzde aslında yoktur böyle bir kelime.zamanla şişirilmiş, yan anlamlar yüklenmiş, gerçek anlamından uzaklaştırılmış, pek de hazetmediğim bir kelimedir...
devamını gör...
yaşadığımız dönemde hala medine örneğini mümkün görmek isteyen müslümanlar için istikamet üzere kalmakla mümkün olabilecek olgudur. söz temsil; müslüman hayatını ve dolayısıyla düşüncesini kuran ve sünnet çizgisinde tuttuğu ve tutabildiği oranda başarıya ulaşmıştır.

bunu siyasi partilere de, vakıflara da ve bilumum sair kurumlara da uyarlamak mümkündür.

medine örneği gibi şeylerle ilgisi kalmamış, çığrından çıkmış yurdum gençleri için insanların çoğunluğunun taptığı ya da saygı gösterdiği şeye ulaşmaktır.

söz temsil; kibrit yakmak bir başarı mıdır? kesinlikle öyledir. ama bunun bir başarı olduğuna benim gibi belki yalnızca sizi rahatsız etmeye geldim namlı yiğit inanır. neden çoğunluk, kibrit yakmanın başarı olduğuna inanmaz zira kibrit yakma işini çoğunluk da yapabilir.

başarı onlar için, çoğunluğun elde edemediği şeye sahip olmaktır. para gibi söz gelimi.

(bkz: alçaklara kötü mermilerle belki üç kere)
devamını gör...
çokları tarafından bu da putlaştırılmış. her şey başarıya odaklanmış. amaç= başarı. (olmamalı)

insanlığından, inandıklarından bir şeyler feda etmeden bir yerlere gelebiliyorsan odur başarı. yoksa, yontula yontula bir şeyler sahibi olmuşsun neye yarar.

(bkz: başarı putu)
devamını gör...
â”insanlar başlarına gelenler için hep içinde bulundukları durumu suçlarlar. ben durumlara inanmam. bu dünyada başarılı olan insanlar istedikleri durumları arayan ve bulamadıkları zaman onları yaratanlardır."*
devamını gör...
kişinin amaçladığı şey için gerçekten çabaladıktan sonra elde ettiğindeki durumdur.çabalamadan alınan sey onun için uğraşarak elde ettiği kadar haz vermez.
devamını gör...
19.
üstüne nice kitaplar yazılmış nice sözler söylenmiş, her bireyin kavuşmak için kovaladığı ve rüyalarını süsleyendir;

"dünyada başarı kazanmanın iki yolu vardır: ya kendi aklından faydalanmak,

yahut da başkalarının akılsızlığından faydalanmaktır."


(la bruyere)


tüm zamanlarda yoğun eleştiriye maruz kalmış olanı da vardır ve bu abraham lincoln'un şu sözünü beyninize yazmaktadır;

" ben elimden gelenin en iyisini yapıyorum, böyle yapmayı da sürdüreceğim. eğer sonunda ben haklı çakırsam, hakkımda ne söylenirse söylensin fark etmez. eğer hatalı çıkarsam,isterse on büyük melek benim doğru olduğum için yemin etseler sonuç değişmez."

aksi için;

(bkz: başarısızlık)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar