başbakan oluyorum torun biraz bekleyecek

meral akşener açıklaması. lan bu ne özgüven. daha önce de kendinden çok emin bir şekilde ben başkan olurum diyen akşener mevzuyu o kadar garantili görüyor ki torun gelmesin işimiz var diyor.

herhalde tüm mevzunun bahçeli'yi o koltuktan indirmek olduğunu düşünüyor. asıl mevzu ondan sonra başlıyor ama bu özgüven o kısmı şu anda pek düşünmediğini, o ana gelince bakarız şeklinde düşündüğünü gösteriyor.

"bu yolculuğumuz kutlu bir yolculuktur ve büyük bir iddiayı taşımaktadır. o da; mhp’nin iktidar olma iddiasıdır. ben mhp bünyesinde yer alan bütün teşkilat mensuplarımıza, imza veren vermeyen, oy verecek olan vermeyecek olan, bütün üst kurul delegelerimize, kapatılan teşkilatlarımızın il başkanları burada ama kapatılmayan il başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza şunu söylemek isterim: biz bir aileyiz, biz kardeşiz."

akşener, bir gazetecinin "ya babaanne olacağım ya başbakan olacağım" sözünü hatırlatması üzerine şöyle dedi;

"gördüğünüz gibi başbakan oluyorum. torun biraz bekleyecek"
devamını gör...
inanarak mı söylediği yoksa siyasi bir akılla belli bir havayı, ümidi, coşkuyu halka hissettirme arzusundan mı kaynaklı olduğu muamma bir söz. soru üzerine biraz talihsiz bir açıklama olmuş, bu tür söylemler risklidir. biraz koltuk sevdası şeklinde de yorumlanabilir hem.
devamını gör...
kariyerine odaklanmış idealist türk kadını beyanı.

başbakan ol tabi ki, ol da torunun mevzuya ne alakası var ben çözemedim. eğer torun olursa babanneye mi baktiracaklar?
devamını gör...
kişinin ölümü bir an ileri gitmez bir an geri gelmez. dolayısıyla doğumu da. o doğumu meydana getirecek ailenin kuruluşu bunla ilgilidir. kaderden öte bir kader olduğunu düşünüyorsa bilemem dedirten açıklama.
devamını gör...
eğer dediyse torununun kulağına kendisinin okumasından evvel onun da kulağına üflendiğinin işareti açıklama.

devlet bahçeli kolay pes etmeyecektir.
devamını gör...
aydın doğan icin yeni selodur..
eskiden severdik..
daha once sarıgul
ondan once zulfu
sonra bilmem ne kemal..
sonra selo hdp..
en son bunda karar kılındı..
bakalım.
devamını gör...
mhp başkanlık yarışında meral akşener'i desteklemesem de sırf akplilerin telaşlarından dolayı "sana puanım dohuz kanka" diyerek güldüğüm söz. mhp genel merkezinde bahçeli püskeviti görmektense akşener'in torununu görmeyi yeğlerim.
devamını gör...
tamaaam o defter kapandı şimdi gelsin torun...

benim bu zavallı insana tek nacizane önerim çocuk olunca kulağına ezanı amerikanyadaki cia şeyhiniz okusun şöyle kabe'ya doğru değilde beyaz saraya doğru döner okursunuz birde zaten onların ezanında "muhammed" (ki selam ve salatların binlercesi o fahri kainata gitsin) yok ...
devamını gör...
bir beyan.
iktidara alternatif oluşturma yerine tüm siyasi partileri aşure yapar gibi ittifaka sokmaya devam ederseniz o torun daha çok bekler şeklinde bir cevabı hak ediyor bence.
neyse ki iktidar partisindeki mızraklar artık çuvalı deliyor da sizin beceriksizliğiniz biraz olsun gizlenmiş oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar