başı açık kadının ahlaktan bahsetmesi

ajdar'ın kendini süper star ilan etmesiyle paralellikler gösteren bir ikilemdir. sen hem insanları etkileyebilmek için dinin koyduğu emir ve yasaklara karşı çık, hem de dinin belirlediği ahlak normlarına uygun olduğun iddiasında bulun. işte buna kargalar bile güler.
devamını gör...
bu devirde ağzı olanın konuştuğunun göstergesidir. ilmi olan konuşsaydı belki insanı kamil sıfatına ulaşabilirdik. insan o kadar farkında değil ki en büyük haya edilmesi gereken bizleri yaratan ve her an gözetleyendir. ahlak kuralları önce yaratana ardından yaratanın hatırına tüm yaratılanlaradır.
devamını gör...
kafasındaki örtünün beynini de örttüğü kapalı kadınlara şahit olunca ahlakın, erdemin dinle gelen bir olgu olmadığını anlayabiliyoruz. bu kargalar bunlara niye gülmüyor hayret doğrusu.
devamını gör...
gayet doğal bir durumdur. ahlak çok geniş kapsamlı bir kavramdır. ama toplumda maalesef cinsellikle ilgili konular dışındaki şeylerin ahlakla pek alakası olmadığı yönünde bir algı olduğu için; zina, başı açıklık, açık saçık giyinmek, flört, öpüşmek, kız evladın sevgilisinin olması gibi durumlar çok büyük günah olarak nitelendirilirken dedikodu, kul hakkı, adam kayırmak, iftira atmak, arkasından konuşmak, haram mal yemek gibi durumlar sıradanlaşmış, belki ufak kusurlar olarak algılanıyor. muhabbeti bile çok tatlı dönüyor: "dedikodu yapalım hadi biraz."
devamını gör...
başı kapalı fakat zina yapan ve ya yalan söyleyen kadının ahlaktan bahsetmesiyle aynıdır.

kimseyi bu şekilde yargılayamayız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar