yüzyılın halifesi, hatem-ül enbiya olmasa idi peygamber, belediye başkanlığından dur öncesi hapisten cumhurbaşkanlığına kadar yükselmiş ve şimdilerde gözü sarayda olan bir devlet adamına (adamlığı tartisilmaz) yönelik düşüncelerdir.
şahsım mı rte nin siyasi anlamda zeki olduğunu kabul ederim ve hatta dahi bile diyebilirim bu konuda ama nevi şahsını bir nebze olsun sevmem. sevene de saygım sonsuzdur. neticede kimse ne atatürk'ü ne de rte yi sevmek zorunda değil.

edit2: seviyorum deeee!!
devamını gör...
ak parti üyelerinin, başkanların ve dahi meclis üyelerinin tayyip erdoğan'ı sevdiğini düşünen, tayyip erdoğan'ı sevmediği için kendini özel hisseden insan cümlesi.

ama ona milleti yeter (miş!)
devamını gör...
başına bir şey gelmeyeceğinden emin olanların ama o diktatör demek için kurdukları cümle. aleni küfür edenlere bile birşey olmuyor merak buyurmayın dediğim kişilerdir.
devamını gör...
geçen yine bi sokağın girişini tutmuşuz... gelenlere soruyoruz; recep tayyip erdoğan'ı seviyor musun?
sevmiyor mu?
yer misin, yemez misin.
dişi bir tarafa düşüyor, çenesi ayrı bir tarafa.

not: kendinize birini sevmemeyi , cesaret örneği sergilermişçesine, özellikle belirtecek kadar önem vehmetmeyi bırakın. kendi kurduğunuz yalan dünyayı gerçeklendirmek için çırpınıp enerjinizi heba etmeyin.
devamını gör...
bugünlerde plazalarda, beyaz yaka ortamlarında recep tayyip erdoğanı seviyorum demek linç olmasa bile bir nefret objesine dönüştürdüğü için boş beleş söylem. ben de kendisinden hazzetmiyorum ama anadolu çomarı diye lafa başlayıp, diktatör diye bık bık edenler yüzünden eleştiri sırası bir türlü bize gelmiyor.
devamını gör...
genellikle hakaret ve aşağılamayla birlikte kullanılır.

"sarayda olan bir devlet adamına (adamlığı görecelidir)"

ülkemin cumhurbaşkanına adam değil demiş!

ben bu tür şeylerde genellikle tek bir davranış tespit ediyorum:

(bkz: haset)

devamını gör...
herkes bu söze istinaden başına bir iş gelmeyeceğini bilir. lakin bu söz artık erdoğan'ı sevmeyenler tarafından bir sidik yarışına döndürülüyor. kim daha fazla nefret edecek yarışı var gibi görünüyor bu inkar edilemez bir gerçek. kim daha çok nefret edip nefretini hangi cümlelerle kullanıyor bu bir statü belirliyor. ilerde kız tavlamak için komünist olanlar gibi kız tavlamak için anti tayyipçi olacak insanlar. dediydi dersiniz. yukarıda da söylenmiş ya hani "tayyip erdoğan'ı sevmiyorum" demek gerçekten çok klasmış gibi bir his veriyor. ah bu isyankarlığa meyilli gençlik ah. derdini kelimeleri kullanarak anlatmak yerine başkalarından duyup ezberlediği 3-5 cümlecikle yetinmeyi biliyorlar.
devamını gör...
aynı şeyi kopyalayıp yapıştıranların çok sevdiği bir kalıp. bu başıma bir iş gelmeyecekse değişkeni nedir acaba? insanın sevgisine etkiyen böyle bir değişken olması gülünç. ayrıca bir siyasiyi sevmek, hissiyat beslemek de ayrıca bir mevzu. her neyse, sevdiğim ve sevmediğim şeyler üzerinden konfor alanı yaratmaya başlamış olmam, benim sevgimin değerini zaten düşürmüş demektir. değersiz sevgiyi de beyan etsen ne, etmesen ne?

sevgiden bağımsız, ahlak sınırları dahilinde bir eleştiri, yapıcı ve yerici yorumlama bu ülkede bir gün mümkün olur mu acaba?
devamını gör...
kimsenin kimseyi sevmek zorunda olmadığını lakin saygı duymak zorunda olduğunu bende hatırlatmak ihtiyacını tezahür eden basit bir tanım.
devamını gör...
2007 yılına kadar seviyordum. ondan sonra da 2010 yılına kadar sevmeye devam ettim. 2010 yılından sonra olan sevgim azalarak bitti. şimdi nefrete doğru ilerliyor. cemaatçi de değilim yanlış anlaşılma olmasın. tamamen kendisinin üslubuyla ilgili.
devamını gör...
başına bi iş gelmeyecek ise tayyibi sevmeyecek gelecekse seviyormuş gibi gözükecek kişi cümlesi..kaypak sevgini al ve kaybol..belki sen böyle sevmelerin adamısın ama tayyip erdoğan' ı bütün bi ümmet seviyor..sevenlerin arasındaki yokluğun ancak senin kaybın olabilir..
devamını gör...
bir haktır. severim veya sevmem benim bileceğim iştir. mesela karımı seviyorum sanane, sevmiyorum bundan da sanane.

hadi çıtayı yükseltim. hz. muhammed'i severim veya sevmemem de kimseyi ilgilendirmez. sahabe bile peygambere itirazlar yapmışken bir adama bu kadar kutsallık veya mecburiyet atfetmek nasıl bir kafadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar